Wszyscy żyją Mundialem – Chorwaci, Polacy, Hiszpanie, Koreańczycy czy Amerykanie. Zwierzęta też chcą być częścią tego wielkiego sportowego wydarzenia. Niektóre zwierzęta kibicują przed telewizorami, a niektóre chcą czynnie uczestniczyć w tym szaleństwie Mistrzostw Świata. Musicie to zobaczyć – kangur gra w piłkę nożną!

Kangur gra w piłkę lepiej niż niektórzy piłkarze

Nie od dziś wiadomo, że kangury są niezwykle silnymi, czasami nawet trochę agresywnymi zwierzętami. Nie każdy natomiast wie, że są, tak jak my, fanami piłki nożnej. W sieci jest pełno filmów ze zwierzętami, które typują mecze i drużyny, które wyjdą z grup. Od psów, przez ryby do ośmiornic. Każda z drużyn wierzy, bądź ma nadzieję, jeśli zwierzę wytypuje ich, a może po prostu wystarczyłoby przygarnąć jakiegoś futrzaka do reprezentacji. Kangur widoczny na filmie chciał być czynną częścią mundialowego szaleństwa. Może chciał dołączyć do reprezentacji Australii i wzmocnić ich pozycję podczas Mistrzostw Świata. Niestety osoby obecne na boisku nie były aż tak pełne entuzjazmu jak skoczne zwierzę. Odpowiednie służby zajęły się zwierzęciem i nie pozwoliły mu na dokończenie gry.

Kangury są lubiane tylko przez turystów

Niestety Australijczycy nie pałają wielką miłością do kangurów. W Australii żyje 24 mln ludzi, kangurów – 60 mln. Co daje wynik ponad dwóch kangurów na jednego człowieka. Kangury w Australii uznawane są za szkodniki, niszczą plony, dodatkowo uniemożliwiają wypas owiec i krów, przez co cierpi przemysł mleczny. Kangury, przez przekangurzenie kontynentu i spożywanie dużej ilości zieleni, doprowadziły do zagrożenia wyginięciem aż 12 gatunków zwierząt. Są także zmorą kierowców, każdy kto wyjeżdża na australijską ulicę powinien się mieć na baczności, zderzenie z kangurem może mieć spore negatywne skutki. Szokującą informacją jest to, że co roku odstrzeliwanych jest AŻ 3 mln tych zwierząt. Ta liczba jest wielka i przerażająca. Może czas na wymyślenie innej polityki, która pozwoli na równoczesne funkcjonowanie tych wielkich torbaczy i ludzi.

Zobacz także:

  1. Pewnie o tym nie wiesz, a grozi Ci wysoka kara. Zmiany w prawach zwierząt
  2. Widziałeś już laureata tytułu “Najbrzydszy pies świata”? Będziesz w szoku
  3. Niesamowite video! Pies reanimuje człowieka