karma dla psa

Karma dla psa może powodować choroby serca? Zawsze chcemy dla naszych psów jak najlepiej. Wybieramy określone karmy – z rybą, kurczakiem albo wołowiną. Coraz częściej zwracamy uwagę na zawartość mięsa w ich składzie. Staramy się, żeby dieta naszego psa była jak najbardziej zbilansowana i odpowiednia dla czworonoga. Ale jak informuje amerykańska agencja ds. żywności i leków – część karm może powodować choroby serca u psów. 

Karma dla psa może mieć naprawdę zły wpływ na zdrowie naszego pupila. Może powodować wiele zaburzeń oraz chorób. Sprawdź, jakich składników karma dla Twojego przyjaciela nie powinna mieć. 

Karma dla psa powoduje choroby serca?

Agencja rządowa zbadała potencjalny związek między karmą dla zwierząt domowych z grochem, soczewicą, ziemniakami i innymi nasionami roślin strączkowych a przypadkami kardiomiopatii rozstrzeniowej u psów, które zazwyczaj nie są podatne na tę chorobę. Nietypowe doniesienia o tym, że psy zarażają się chorobą, skłoniły FDA do zbadania źródeł ich pożywienia, które, jak zauważa agencja, w dużej mierze zawierały te określone składniki. Niestety podejrzenia się sprawdziły.