katastrofa ekologiczna

Nie codziennie zdarzają się takie akcje, przy których nawet jeden podpis może wiele zmienić. Tak jest jednak w tym przypadku, Wasza dobra wola może sprawić, że uratujecie tysiące zwierząt! Razem możemy sprawić, że katastrofa ekologiczna nie stanie się faktem.

W sieci powstała akcja, mobilizująca ludzi, którzy chcą zrobić coś dobrego dla środowiska do tego, żeby podpisywali petycje, dzięki której uda się uratować tysiące zwierząt. Jeśli się zmobilizujemy, możemy sprawić, że katastrofa ekologiczna nie dojdzie do skutku.

Chodzi o wrak tankowca T/S Franken, który aktualnie znajduje się w Zatoce Gdańskiej i jest oficjalnie uznawany za wrak potencjalnie niebezpieczny dla środowiska morskiego zgodnie z klasyfikacją wraków opracowaną przez Fiński Instytut Środowiska (SYKE). To jeden z największych, zidentyfikowanych wraków w tej okolicy.

Nie dopuść do tego, by katastrofa ekologiczna stała się faktem!

W momencie zatonięcia, wrak miał w swoich zbiornikach około 2 700 ton paliwa to wszystko może zanieczyścić wody Bałtyku i sprawić, że katastrofa ekologiczna stanie się faktem.

To wszystko ze względu na postępującą korozję T/S Franken. W najbliższej przyszłości wrak najprawdopodobniej złamie się pod własnym ciężarem, a to spowoduje, że do środowiska może wydostać się nawet do 1 500 000 litrów paliw! Wyobraźcie sobie, co wtedy stanie się ze zwierzętami, dla których Bałtyk jest domem.

Autorzy petycji nie chcą dopuścić do takiego rozwoju sytuacji. Na stronie fundacjamare.pl zapewniają, że już jeden podpis może wiele zmienić. Jest to apel o zabezpieczenie wraku i niedopuszczenie do wycieku paliwa, który będzie zagrożeniem m.in. dla kolonii chronionych fok szarych. Na pewno warto pomóc!

Źródło: fundacjamare.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie popełniajcie tego błędu przy karmieniu psa! Skrzywdzicie go
  2. Zakładasz to swojemu psu na co dzień? Wyrządzasz mu krzywdę
  3. Musi iść do więzienia! Mordował zwierzęta w Krakowie, film wrzucił do sieci