katastrofa

Katastrofa ekologiczna staje się realnym zagrożeniem. Globalne ocieplenie i ilość plastiku, który używamy każdego dnia, jest przyczyną wielu tragedii w świecie zwierząt. Poniżej znajdziecie zdjęcia, która udowodnią wam, że przez brak świadomości i głupotę ludzi, skazujemy niewinne zwierzęta na okrutną mękę. Podchodzącą momentami pod tortury. 

Katastrofa ekologiczna zbliża się wielkimi krokami. Jak jej przeciwdziałać?

Na profilu Arety w serwisie Instagram, influencerki i kobiety, która współpracuje z wieloma portalami oraz firmami odzieżowymi oraz czynnie bierze udział w akcjach społecznych poświęconych ratowaniu zwierząt. W kooperatywie z fundacją Lonely Whale i serwisem Noizz stworzyła genialną akcję “Bez słomki”. W tym przedsięwzięciu wzięło udział wiele gwiazd, m.in. Michał Piróg, prezydent Słupka Robert Biedroń czy światowej sławy modelka polskiego pochodzenia Anja Rubik. 

Gwiazdy, które wzięły udział w akcji, brały na siebie odpowiedzialność za użytkowanie plastiku, przyznając się do tego, że ich działania przyczyniły się do zabicia morskich zwierząt. Z ust Huberta Urbańskiego padają słowa “Zabijam delfiny. Regularnie”, za to Zofia Zborowska, aktorka, a zarazem weganka – córka Wiktora Zborowskiego – przyznaje się do zabicia żółwia australijskiego. Cała akcja ma być happeningiem, który ma zmotywować Polaków do rezygnacji z plastikowych słomek oraz innych niepotrzebnych plastikowych przedmiotów. 

Katastrofa ekologiczna – globalne ocieplenie, plastik i miłość do zabijania. Dlaczego nieużywanie plastiku jest tak ważne?

Globalne ocieplenie, nasza niszczycielska siła oraz ilość plastiku, która ląduje w morzach i oceanach, to wielkie zagrożenie dla świata zwierząt oraz dla ludzi. 

Plastik stał się obecny wszędzie. Jemy plastikowymi łyżkami, pijemy przez platikowe słomki, pakujemy zakupy w plastikowe siatki czy kupujemy butelki wody w jednorazowych plastikowych butelkach. Słomki plastikowe to czubek góry lodowej. Plastikowe odpady powstałe ze słomek stanowią jedynie 0,025% z 8 milionów ton plastikowych śmieci. Niestety zazwyczaj lądują one na dnach mórz i oceanów. Część z nich trafia także do brzuchów morskich zwierząt i jest bezpośrednią przyczyną ich śmierci. 

Wiecie do czego to zaprowadzi, jeśli nie ograniczymy użytkowania jednorazowych, plastikowych rzeczy? Do katastrofy naturalnej. 

Chcesz się dowiedzieć, jak ograniczyć zużycie plastiku?

Czytaj: Giganci z tego rezygnują. Ty też powinieneś, od tego zależy nasze życie 

Galeria przedstawiające nadchodzącą apokalipsę złamie Ci serce. Jeśli jesteś na to gotowy, kliknij TUTAJ

Zobacz także:

  1. Miliony psów zabijane są tam na mięso. Pierwszy taki wyrok w kraju, wszystkich zaskoczył
  2. Zwierzę w polskim ZOO umarło przez głupotę i ignorancję turystów
  3. Sadyzm! Żywe zwierzęta używane jako kosmetyczne ozdoby