Na plażę przy Mierzei Wiślanej, między miejscowościami Skowronki a Kąty Rybackie morze wyrzuciło ciało martwego zwierzęcia. O całej sprawie poinformowało na swojej stronie radio RMF FM. 

Plaża jest zamknięta

Na miejscu pracują pracownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Brzegowej Stacji Ratownictwa w Sztutowie. Plaża między miejscowościami Skowronki, a Kąty Rybackie pozostaje zamknięta do czasu usunięcia martwego zwierzęcia.

Czym jest morski stwór?

Po oględzinach zwłok, specjaliści stwierdzili, że jest to ciało martwego wieloryba. Dziennikarze radiostacji RMF FM dowiedzieli się od służb prowadzących akcję usunięcia zwłok wieloryba, że mierzy on około 7 metrów.

Zwłoki zostały znalezione na bardzo rzadko uczęszczanym odcinku bałtyckiego nabrzeża. Dlatego nikt nie wie, póki co, jak długo ciało wieloryba tam leżało. Wiadomo jedynie, że truchło jest w bardzo zaawansowanej fazie rozkładu. Więcej będzie wiadomo, po sekcji zwłok zwierzęcia. Sekcja zwłok odpowie także na pytanie, co było przyczyną śmierci zwierzaka. Czy nastąpiła w efekcie ingerencji człowieka, czy nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Dziennikarze radia przypominają także, że jest to już trzeci przypadek w ciągu ostatnich pięciu lat znalezienia na polskim wybrzeżu martwego wieloryba. I to po 35 latach długiej przerwy. Przed pięcioma laty, wieloryb znaleziony na plaży, podobnie jak w tym przypadku mierzył około 7 metrów. Natomiast osobnik znaleziony trzy lata temu mierzył kilkanaście metrów i ważył ponad 10 ton.

Miejmy nadzieję, że sytuacja, która miała miejsce teraz, w pobliżu miejscowości Skowronki a Kąty Rybackie, będzie ostatnią przed długą przerwą. Zwłaszcza kiedy sytuacja zwierząt w Bałtyku jest obecnie tak trudna.

Jest to alarmujące

Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia z nad Bałtyku, śmierć wieloryba może wydawać się bardzo podejrzana. Mamy jednak nadzieję, że do śmierci tego zwierzęcia człowiek się nie przyczynił, a badania i sekcja zwłok tylko to potwierdzą.

Zobacz także:

  1. Bestia, a nie dziecko. Torturował kota w najgorszy możliwy sposób
  2. Szokujące odkrycie! Niemal wszyscy karmimy tym psy, a to je ZABIJA
  3. W ostatniej chwili uratowali kilkadziesiąt psów! Tragiczna akcja w Polsce