Wczoraj pisaliśmy o tragicznym finale spaceru w parku świnoujskim. Dzisiaj kolejne, makabryczne wieści napływają z Lublina, tym razem: kiełbasa nafaszerowana gwoździami. 

Bestialstwo w Lublinie

Czytelniczka, która zawiadomiła Spotted: Lublin napisała, że znalazła kawałki kiełbasy z metalem na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kraśnickickiej. Właścicielka w ostatniej chwili wyciągnęła z pyska swojego owczarka kawałek mięsa, w którym znalazła trutkę i gwoździe. Niestety kiełbasa była już nadgryziona, więc prawdopodobnym jest, że jakiś pies ucierpiał. Informuje także, że z podobnymi sytuacjami spotkała się wcześniej na wybiegu dla psów między dzielnicami Czuby a LSM. Są to miejsca uczęszczane przez psiarzy.

Bądźcie ostrożni – może to kosztować życie waszego pupila

Kiełbasa z trutką, kiełbasa ze szkłem, kiełbasa nafaszerowana gwoździami – takie przypadki stają się niestety codziennością. Coraz więcej zwierząt jest zagrożonych, właściciele powinni zwracać obecnie szczególną uwagę na czworonogi na spacerach. Fundacja Mikropsy apeluje, żeby wyprowadzać milusińskich w kagańcach i na smyczy.

Coraz więcej zwyrodnialców

Warszawa, Świnoujście, Szczecin, Nowe Babice obok Warszawy, Lublin – w całej Polsce możemy natknąć się na takie przypadki. Niestety duży wpływ na to ma przyzwolenie społeczne i brak reakcji społeczeństwa. Jeśli wiemy, kto mógł być sprawcą lub widzimy osobę, która podejrzanie zachowuje się przebywając na terenach uczęszczanych przez psiarzy – reagujmy! Jeśli my nic nie zrobimy, to Ci zwyrodnialcy będą czuli się bezkarni, a cierpieć będą niczemu winne psy i ich właściciele.

Bolesna śmierć

Zjedzenie przez psa kiełbasy ze szkłem lub trutką skutkuje wolną i bardzo bolesną śmiercią. Trutka dla szczurów powoduje powolne krwotoki wewnętrzne… Zazwyczaj po spożyciu strychniny, która znajduje się w trutce, nie ma szans na uratowanie zwierzęcia. Natomiast szkło rozrywa przewód pokarmowy zwierzęcia.

Mamy nadzieję, że ten haniebny proceder szybko się skończy, a zwyrodnialcy rozrzucający kiełbasę “z wkładką” nie będą czuli się bezkarni.

Zobacz także:

  1. UWAŻAJ NA SWOJEGO PSA. JEGO TEŻ MOŻE TO SPOTKAĆ
  2. CAŁY ŚWIAT ONIEMIAŁ, GDY OPUBLIKOWANO TO ZDJĘCIE. PIES Z LUDZKĄ TWARZĄ
  3. ODDALI PSA DO SCHRONISKA. POWÓD? BĘDZIECIE WŚCIEKLI