Niestety zwyrodnialców jest coraz więcej. Co dzień docierają informacje o rozrzuconej kiełbasie z trutką, szkłem lub gwoździami. Takie informacje niestety napływają z całego kraju.

Tym razem Szczecin

O kiełbasie z gwoździami serwis INFO Szczecin poinformowała jedna z mieszkanek Szczecina, Pani Elżbieta. O sprawie informował także Kurier Szczeciński. W Szczecinie nadziane gwoździami kawałki mięsa zostały znalezione w parku przy ul. Noakowskiego.

Niestety wieści napływają dzisiaj także z Lublina

Lubelskie media donoszą o zatrutych resztkach żywności na Węglinie oraz kiełbasie z drutem na Konstantynowie.

Ogłoszenia ostrzegające przed zatrutą żywnością pojawiły się na Węglinie: w rejonie ulic Lazurowej i Raszyńskiej w Lublinie. Resztki żywności mają się pojawiać w rejonie osiedla. To pułapka na nieświadome zagrożenia czworonogi.

Podobne informacje pojawiają się w największych miastach w Polsce, dlatego apelujemy o ogromną ostrożność podczas spacerów z pupilami!

Kiełbasa z trutką to wielkie niebezpieczeństwo dla czworonogów

Trutki ukryte w resztkach żywności czy ukryte w mięsie szkło czy gwoździe to śmiertelne zagrożenie dla psów i kotów. Podobnie jest z drutami czy innymi fragmentami metalu ukrytymi w kawałkach mięsa i rozrzucanymi na trawnikach i w parkach.

Jeśli zauważycie podejrzane osoby, które rozrzucają coś na trawnikach – zawiadomcie straż miejską (tel.: 986) lub policję (tel.: 112). A jeśli Wasz zwierzak zje coś podejrzanego i pojawią się niepokojące objawy: objawy zatrucia, złe samopoczucie, krwawienie – od razu zgłoście się do weterynarza. Kiełbasa z trutką jest niezwykle niebezpieczna.

Równie niebezpieczne

Trzeba pamiętać, że dla czworonogów równie niebezpieczne są środki chemiczne, które często posiadamy w domu. Weterynarze informują, że często do klinik zgłaszają się właściciele, których pupile zjadły kreta lub trutkę na szczury. Niestety niebezpieczeństwa na psiaki czyhają wszędzie i nasza w tym głowa, żeby pilnować czworonoga.

Zobacz także:

  1. Typowe błędy kociarzy. Popełniasz, któryś z nich?
  2. Czy kocimiętka jest bezpieczna dla mruczka?
  3. Lista rzeczy, których nie może jeść pies. Wiedziałeś o wszystkich?