kłusownicy

Kłusownicy zajmują się zabijaniem, chwytaniem a także ściganiem zwierzyny. Do kłusownictwa możemy też zaliczyć łowienie ryb w miejscach, które nie są do tego przeznaczone i dozwolone. Czyn ten jest karalny. Dzieli się na kłusownictwo wodne i lądowe. Przynosi co roku olbrzymie straty w państwowym budżecie. Szczęśliwie w przyrodzie nic nie ginie, karma zawsze wraca.

Kłusownicy chcieli zabić zwierzęta

Kłusownicy. Zawód ten jest niestety bardzo dobrze opłacany, w związku z czym warty uwagi. Popyt nakręca podaż. I choć większość ludzi nie umie tego zrozumieć, kłusownictwo rozpowszechnia się w zatrważającym wręcz stopniu. Zbiera coraz większe żniwa, pomimo prowadzonej ciągłej walki z tym występującym zjawiskiem. Niestety ale kłusownictwo ma przyzwolenie społeczne. Nadal pojawiają się chętni na skupowanie kości słoniowej. 

Kenijscy strażnicy zastrzelili pięciu kłusowników

Kenia jest bardzo łakomym kąskiem dla wszystkich kłusowników, którzy pragną zdobyć kość słoniową. W tym celu zabijanych jest bezprawnie około 100 słoni.

– Kenijscy strażnicy chroniący dziką przyrodę zastrzelili pięciu kłusowników podczas walki na zachodzie Kenii – podało BBC. 

Doszło do wymiany ognia w regionie West Pokot. W wyniku tej strzelaniny, rannych zostało  dwóch strażników przyrody  z organizacji Kenya’s Wildlife Service. Udało się odzyskać blisko 50 kilogramów kości słoniowej. Zarekwirowane zostały również karabiny, w które uzbrojeni byli przestępcy. 

Kenia rozpoczęła otwartą wojnę z kłusownikami

Jakiś czas temu, kraj ten podjął oficjalną i otwartą wojnę z przestępcami, którzy bezprawnie mordują i grabią coś, co nie należy do nich. Niestety jest to bardzo duży problem, który trwa od lat i którego nie da się tak łatwo zlikwidować. Dlaczego? Zwiększyło się zapotrzebowanie na ten materiał, gdyż w Azji jest on wykorzystywany do tworzenia różnego rodzaju medykamentów. Strażnicy ochronny przyrody są zdeterminowani i chcą sprawić, by handel nią był kosztownym i niezbyt dochodowym przedsięwzięciem. 

Kłusownicy: zdjęcie poglądowe

Zobacz także:

  1. Zabił bestialsko swojego psa nożem. Jego ciało znaleziono w torbie
  2. Pojawił się w tym kraju pierwszy dziki wilk, bestialsko go zabili. Zostało to nagrane
  3. Z Polski przewożą do tego kraju psy. Na granicy są one masowo usypiane