kociak
Zdjęcie poglądowe / Unsplash

Kociak, którego spotkała ta tragedia, ma zaledwie 4 miesiące. Człowiek, który się tego dopuścił, musi mieć serce z kamienia. Jak można skrzywdzić tak małe i bezbronne zwierzątko? Tym bardziej bulwersuje powód, z jakiego to zrobił. Jest całkowicie absurdalny. 

Lubin: kociak został wyrzucony przez okno za karę

Sytuacja miała miejsce w Lubinie. Przed godziną 20 dyżurny funkcjonariusz został powiadomiony, że mieszkaniec miasta znęca się nad 4-miesięcznym kociakiem. Kiedy patrol stawił się na miejscu, ukazał im się makabryczny widok. 

Jak ustalono, 61-latek był nietrzeźwy, a podczas libacji w domu, wyrzucił kocię przez balkon – z wysokości 3 piętra. Powód dla którego to zrobił, złamie serce każdemu człowiekowi, który je posiada. 

Do zdarzenia doszło 4 października przed godziną 20.00. Oficer dyżurny został powiadomiony, iż w jednym z mieszkań na terenie Lubina mężczyzna znęca się nad zwierzęciem. Na miejsce udał się patrol z wydziału prewencji lubińskiej komendy. Policjanci ustalili, iż w trakcie spożywania alkoholu ze znajomymi, właściciel mieszkania złapał 4 –miesięcznego kota i wyrzucił go przez balkon, znajdujący się na wysokości 3 piętra. W chwili czynu mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad promil. 61-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że kot cały dzień go denerwował – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Powód złamie twoje serce, jest absurdalny

Zwierzęciem zajęli się na miejscu policjanci i wezwali na miejsce lekarza weterynarii. Kociak został przewieziony do lecznicy, a jego stan określono jako ciężki – obecnie trwa walka o jego życie. 

Jak się okazało, kot został bestialsko wyrzucony z ponad 10 metrów, ponieważ… ogonkiem stłukł wazon. Tak, dokładnie – stłukł wazon. Nie mieści nam się to w głowach, zresztą nie mieściłoby się także, gdyby zjadł całą kanapę lub nasikał do butów. Nie rozumiemy, jak można chcieć skrzywdzić tak małe, słodkie i bezbronne kocię. Waszym zdaniem na jaką karę zasługuje ten zwyrodnialec?