kociak
Policjanci z amerykańskiego Gardnerville próbują odnaleźć sprawcę tego bestialstwa. Zwierzak został znaleziony pod bramą schroniska 13 sierpnia. Miał brudną i poplątaną sierść. Sfilcowana okrywa uniemożliwiała mu poruszanie. Kiedy wolontariusze go zobaczyli, byli przekonani, że mają do czynienia z psem. Jednak po podniesieniu okazało się, że nie mieli racji.

Skrajnie zaniedbany zwierzak porzucony przed schroniskiem. Są zdjęcia człowieka, który go pozostawił

Do porzucenia skrajnie zaniedbanego zwierzaka doszło 13 sierpnia tego roku. Skrajnie zaniedbany zwierzak okazał się kotem. Dzięki zbiórce internautów Bob Marley dostał drugie życie. Władzie miasta proszą o pomoc w znalezieniu sprawcy tego bestialskiego zaniedbania.

Schronisko dla zwierząt w Gardnerville opublikowało także zdjęcia z monitoringu, które przedstawiają mężczyznę, który przyniósł pod schronisko pudło. W nim znajdował się kilkuletni kociak, który nie był w stanie się samodzielnie ruszać przez skrajne zaniedbanie. 

Kociak miał na sobie sfilcowaną kilogramową sierść. Jego stan po ścięciu zaskoczył wszystkich

Od razu trafił do gabinetu weterynaryjnego, gdzie przeszedł pierwsze badania. Wolontariusze oraz pracownicy kliniki ścięli praktycznie kilogramową sierść ze zwierzaka. To, co zobaczyli po zabiegu, wprawiło ich w osłupienie.