Kociak
Fot. af.mil

Kociak z Polski pomaga swoim poszkodowanym kolegom i koleżankom — kotom oraz psom w leczeniu, czym zwrócił na siebie uwagę zagranicznych mediów. Rademenes, bo tak się nazywa, pilnuje chorych zwierzaków, którymi zajmują się weterynarze, przytula się do nich, myje i po prostu dotrzymuje im towarzystwa. Historia kota-pielęgniarza mówi wszystko. Został cudownie uratowany, teraz pomaga w ratowaniu innych. 

Kociak, który dziś robi furorę na Facebooku i z oddaniem wykonuje swą misję niesienia pomocy i poszkodowanym zwierzętom, sam kiedyś był pacjentem bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt. Jego przypadłość była niezwykle poważna i nie do końca wierzono, że można mu pomóc.

Rademenes przeszedł przez bardzo ciężką infekcję dróg oddechowych, które niemal go zabiły. Weterynarze, którzy się nim zajmowali, mieli podjąć już decyzję o jego uśpieniu, gdy okazało się, że zwierzak pomrukuje.

Kociak został uratowany w ostatniej chwili, teraz odwdzięcza się innym pacjentom

Wówczas zdecydowano się, uczynić wszystko, by przywrócić go do zdrowia. Uratowany kociak został na stałe wśród lekarzy i dziś pracuje jako pielęgniarz, opiekuje się zwierzętami po operacjach, pilnuje, dotrzymuje im towarzystwa, ogrzewa i wylizuje ich rany. Im cięższy przypadek, tym więcej czasu mu poświęca.