kociaki

Kociaki są niezwykle słodkimi istotami, które każdego dnia towarzyszą w życiu każdego właściciela. Potrzebują mnóstwa miłości i odrobiny empatii, by rozkwitnąć i przeobrazić się w pięknego dorosłego przedstawiciela swojego gatunku. Nie wszystkie mają jednak ku temu okazję i nie wszystkie mogą przeobrazić się w dorodnego przedstawiciela. Taki właśnie los spotkał bohatera tej jakże smutnej historii. Przeczytajcie ją i zaopatrzcie się w chusteczki.

Kociaki potrzebują troskliwej opieki i wsparcia, nawet jeśli są bezdomne!

Kociaki, jak już wspomniałam, potrzebują specjalnej opieki swojego właściciela, który powinien im ją zapewnić. Niestety na świecie jest wystarczająco dużo futrzaków, które zamiast być otoczone miłością i wsparciem, są osamotnione i bezbronne.

Takim właśnie zwierzakiem był ten kot. Nie wiadomo, jak długo był bezpański  i jak długo błagał o pomoc. Wiadomo natomiast, że nikt nie zwrócił na niego uwagi. A nawet jeśli ktoś to zrobił, to nie zadał sobie zbyt wiele trudu, by odmienić jego los. Dramat malucha odegrał się w Stambule, na jednej z ruchliwych ulic. 

Nikt nie zadał sobie trudu, by pomóc potrzebującemu stworzeniu

Maleńki kociak leżał bezruchu w śmietniku, znajdującym się na jednej ze stambulskich ulic. Wydawał z siebie pełne rozpaczy, błagalne piski. Biorąc pod dramatyczny stan zwierzęcia, który został udokumentowany zdjęciami, można przypuszczać, że jego bezdomne życie nie było łatwe. Z pewnością stracił uszko w walce. Kto wie może został zaatakowany przez starszych  i silniejszych przedstawicieli swojego gatunku. A może stał się ofiarą psów, które nie lubiąc kotów – zaatakowały. Jedno jest pewne, siedząc w tamtejszym śmietniku błagał o zauważenie i walczył ostatkami sił o przetrwanie.

Znieczulica ludzka nie zna jednak granic i spośród 14 milionów ludzi zasiedlających miasto, nikt nie zainteresował się kociakiem. Pośpiech, brak empatii i zobojętnienie, to jest właśnie rzeczywistość, która towarzyszy nam każdego dnia w tym codziennym pędzie życia.