Kocina_Zabili psa siekierą

W województwie wielkopolskim w małej miejscowości Kocina w powiecie ostrowskim dwóch mężczyzn niezwykle brutalnie potraktowało psa. Do tego bestialskiego zdarzenia doszło w połowie lipca. Czworonoga przywiązali do płotu i wzięli siekierę. Ciąg dalszy tylko dla osób o mocnych nerwach. 

Kocina: Przywiązali psa do płotu i wzięli siekierę

Do opisywanego przez Nas zdarzenia doszło 16 lipca na terenie gminy Sośnie w miejscowości Kocina. Dwóch mężczyzn przywiązało czworonoga do płotu, następnie zabili go siekierą, a ciało nieżyjącego zwierzaka wrzucili do studni. O zdarzeniu została od razu poinformowana policja.

– 16 lipca zostaliśmy poinformowani o skatowaniu psa. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Sośnie. Mundurowi pojechali pod wskazany adres. Tam zatrzymali 35 i 28-latka podejrzanych o znęcanie się nad psem, a następnie jego zabicie. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi im 5 lat więzienia – komentuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Mamy nadzieję, że sprawcy dostaną karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Jeśli tak się nie stanie, potwierdzi to to, że zmiany w ustawie o ochronie zwierząt są jedną wielką mistyfikacją.

Takie zdarzenie nie są pojedyncze

Niestety takie przypadki w Polsce są codziennością. Co rusz media informują o bestialsko skatowanych psach lub o zwierzakach, które żyją w karygodnych warunkach, bez wody, jedzenia i odpowiedniego schronienia. Takie sytuacje odbierają wiarę w ludzi. Nam pozostaje jedynie nagłaśniać takie sytuacje, pomagać w identyfikacji sprawców oraz reagować, jeśli widzimy, że ktoś krzywdzi jakiekolwiek zwierzę. Ostracyzm społeczny to skuteczny sposób na karanie takich osób, zresztą powinien być pierwszą karą, jaka spotyka zwyrodnialców. Ludzie krzywdzący zwierzęta nie zasługują na szacunek.

Pamiętajcie, znęcanie się nad zwierzęciem, to nie tylko bicie go czy katowanie. Takim samym znęcaniem jest ograniczanie dostępu do wody i jedzenia, narażanie zwierząt na skutki warunków pogodowych czy porzucanie. Brak chodzenia na kontrole do weterynarza, zwłaszcza wtedy, kiedy widać, że psiak czy inne zwierzę tego potrzebuje też jest okrucieństwem.

Nie bądźmy ślepi na krzywdę naszych braci mniejszych. Oni potrafią nam dawać jedynie miłość, wierność i oddanie. A nie ma przecież gorszego widoku na świecie, niż pies, który boi się człowieka. Bądźmy bardziej ludzcy. 

Zobacz także:

  1. Torturował zwierzaka na oczach turystów. Wszyscy mieli niezły ubaw
  2. Chciał popełnić samobójstwo. Nie do wiary, co zrobił wtedy jego pies
  3. Twój pies nie umie bez Ciebie żyć? Wiemy, jak możesz sobie z tym poradzić