kolory psow

Kolory psów mają znaczenie? Tak i to nie tylko estetyczne, a także zdrowotne. Prof. Paul McGreevy i jego koledzy z University of Sydney zbadali ponad 33 tysiące psów o różnych kolorach i wynik jest szokujący. 

Czekoladowe labradory żyją krócej i są mniej zdrowe niż czarne czy biszkoptowe. Nie bywałe? Takie informacje przyszły do nad od Canine Genetics and Epidemilogy.

Kolory psów. Sierść psów.

Labrador retriever to rasa wyhodowana w Nowej Fundlandii. Pierwotnie służyły do pomocy rybakom. Aportowały wpadające do wody przedmioty, a czasem nawet ratowały tonących.

Są to towarzyskie, cierpliwe, chętne do zabawy i inteligentne psy. Świetnie sprawdzą się w domu z dzieckiem, jak i również w służbach mundurowych. Często rasę tą możemy spotkać także jako przewodników niewidomych osób.

Niestety ta rasa psa jest dość mocno narażona na choroby. Nadwaga i otyłość jest dość częstym zjawiskiem u tych psów, ale także dysplazja stawów, nietolerancje pokarmowe, problemy ze skórą, niedoczynność tarczycy czy padaczka.

Kolory sierści psów. Rasy psów.

Profesor Paul McGreevy zbadał ponad 33 tys. hodowanych w Wielkiej Brytanii, labradorów. Wynik zaskoczył wszystkich. Statystycznie czarne i biszkoptowe psy dożywały przeciętnie 12 lat, a czekoladowe żyły o 1.2 krócej.