Końskie

Końskie w województwie świętokrzyskim. Dokładniej jedna z podkonieckich miejscowości, a w niej tragiczna sytuacja. Świadek powiadomił Policję o psie, którego zauważył na terenie jednej z posesji. Według jego relacji, zwierzak został zakopany żywcem, a z ziemi wystawała mu jedynie głowa. Ustalono prawdopodobnego sprawcę tego czynu, ale nie został jeszcze przesłuchany. 

Końskie: mężczyzna zakopał żywcem psa

Mrożące krew w żyłach zgłoszenie otrzymała konecka Policja w poniedziałek. Świadek doniósł, że na jednej z posesji w pobliżu Końskich znajduje się żywcem zakopany pies. 

Z ziemi wystawała tylko głowa psa. Zwierzę żyło: jęczało, szczekało, warczało. Było dosyć mocno pobudzone, nieufne i agresywne. W związku tym funkcjonariusze wezwali straż pożarną. Na miejsce przybył też lekarz weterynarii, który podał zwierzęciu uspokajające środki farmakologiczne – relacjonował st. sierż. Piotr Przygodzki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich Polskiemu Radiu.

Końskie: prawdopodobny sprawca ustalony, nie został jeszcze przesłuchany

Pies został przewieziony do gabinetu weterynaryjnego w Kielcach, jego stan wymagał interwencji lekarza. Od dłuższego czasu był zaniedbywany, a następnie ktoś próbował go brutalnie i okrutnie zabić. Został także ustalony właściciel zwierzęcia, ale ze względu na stan zdrowia został przewieziony do szpitala. Kiedy jego stan się ustabilizuje, zostanie przesłuchany. Najprawdopodobniej to właśnie 54-letni właściciel psa jest sprawcą tego bestialstwa. 

Co grozi za znęcanie się nad zwierzętami? Za czyn, którego dopuścił się mężczyzna, grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jest to czyn ze znamionami szczególnego okrucieństwa. Jeśli nie byłoby takich znamion, maksymalny wyrok mógłby wynieść do lat 3. Może zostać nałożona także nawiązka finansowa w wysokości do 100 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że mężczyzna dostanie karę bezwzględnego więzienia. 

Zobacz także:

  1. Skatowany pies ze strachu nawet się nie rusza. Wtedy pojawia się inny czworonóg
  2. Zmuszali go do brutalnych walk. Kiedy dostał swój pierwszy smakołyk, zwariował
  3. Miliony psów zjadanych jest na świecie. Rząd Wietnamu odniósł się do sprawy
  4. Ten pies jest burmistrzem miasta od 5 lat! Został wybrany w szczytnym celu