kopi luwak

Kopi luwak to najdroższa kawa świata. Staje się coraz popularniejsza na całym świecie. W internecie aż od niej huczy, a każdy miłośnik kawy, chciałby jej spróbować. Jednak kryje ona dość mroczną tajemnicę.

Kopi luwak to zdecydowanie najbardziej ekskluzywna kawa na świecie. Pochodzi aż z Indonezji, gdzie serwowana jest tylko w niektórych kawiarniach. Na ten luksus nie każdy może sobie pozwolić, jednak czy warto?

Kopi luwak cena. Kopi luwak cena za filiżankę.

Kilogramowe opakowanie tego specjału kosztuje aż 3,6-4 tysięcy zł. Jest to zdecydowanie większa cena, niż ta, którą znamy i widzimy w sklepach. Dlaczego ta kawa jest aż taka droga?

Jedna filiżanka tego naparu, w kawiarniach potrafi kosztować aż 60 funtów, co daje nam ponad 360 zł. Skąd ta wygórowana cena? Kawa luwak jest bardzo słabo dostępna, swego rodzaju ekskluzywna. Roczne zbiory tego specjału wynoszą zaledwie od 300 do 400 kg.

Kopi luwak opinie. Kopi luwak kawa.

Dlaczego proces produkcji, jak i sama kawa, niesie za sobą tyle kontrowersji? Chodzi o sposób zdobywania ziaren, jest on niestety dość bestialski. Na świecie istnieje takie zwierzę, znane jako cyweta, czyli łaskun, a inaczej luwak. Wcześniej te zwierzęta żyły na wolności. Buszowały pośród krzewów kawowca, zjadając dojrzałe wiśnie. Te zwierzaki mają dość specyficzny układ trawienny. Są one bowiem w stanie strawić skórkę oraz miąższ jednak wydalają ziarno kawy.