Korea Południowa

Na świecie pojawiają się wielokrotne apele ludzi i organizacji walczących o prawa zwierząt. Nawołują oni zazwyczaj do podpisywania petycji i wyrażania swego sprzeciwu przeciw okrutnym praktykom, jakie mają niestety miejsce na całym świecie. Korea Południowa i Chiny słyną z tego typu zdarzeń. W chińskim mieście Yulin, co roku organizowany jest festiwal psiego mięsa. Jest to niezwykle krwawe, smutne wydarzenie. 

Korea Południowa próbowała wstrzymać handel psim mięsem

Korea Południowa. Psie mięso uznawane jest w niej za przysmak. W mieście Pyeongchang goście mogą zjeść mięso w aż 10 restauracjach. Mimo to władze Korei próbowały wstrzymać ten handel na czas Igrzysk Olimpijskich. Dlaczego? Olimpiada jest idealnym momentem do pokazania swojego kraju, miasta z innej strony. Zafascynowani turyści, którzy przyjeżdżają w celu stricte sportowym, lubią poznawać nową kulturę, tradycję.

Władze obawiały się po prostu protestów w trakcie igrzysk, co przyniosłoby skandal znany na cały świat. Poza tym postanowiły uszanować odmienność innych ludzi i nie razić ich zwyczajem, którego choćby europejczycy nie rozumieją. Niestety tylko dwie z dwunastu restauracji udało się przekonać do wstrzymania psiego mięsa. 

Korea Południowa nie jest jedyna, inne państwa też jedzą psie mięso

Szacuje się, że w Korei Południowej rocznie jest zjadanych dwa miliony psów. Wielu sportowców skrytykowało tę praktykę i zaapelowało o zaprzestanie jej na zawsze, a przynajmniej na czas odbywania się igrzysk. 

Niestety Korea nie jest jedynym krajem, w którym psie mięso uchodzi za rarytas. Co roku w Chinach, w Yulin odbywa się festiwal psiego mięsa. Dzieje się tak od 2009 roku, zawsze rozpoczyna się 21 czerwca i trwa do końca miesiąca. W trakcie festiwalu zabijanych jest od 10 do 15 tysięcy psów w celach konsumpcyjnych. 

Joanna Krupa walczy o prawa zwierząt

Działania Joanny Krupy na rzecz zwierząt nie przechodzą bez echa. Od zawsze zdecydowanie i głośno popiera wszystkie działania na rzecz zwierząt. Przypinała się razem z Michałem Pirógiem łańcuchami do buda w ramach akcji Zerwijmy łańcuchy. Krytykowała, jak przystało na modelkę, świat mody za używanie futer, sama z nich całkowicie zrezygnowała. Jej działania przynoszą skutki – widać po komentarzach widniejących na jej profilach, że wiele osób dzięki niej zmienia nastawienie do zwierząt. Joanna Krupa apeluje: „Proszę, wpłacajcie pieniądze, podpisujcie petycje. Niech każdy zrobi tyle, ile potrafi. Musimy szerzyć świadomość dopóki nie nadejdzie dzień, który zakończy tę bestialską rzeź”.

PETYCJA – wystarczy 1 minuta

Co możemy zrobić, by przerwać tą rzeź?

Zarówno Korea Południowa jak i Chiny za powód spożywania psiego mięsa podają tradycję. Pytanie, czy tradycja krzywdząca zwierzaki jest słuszna? A może powinna zostać zmieniona? Wielu internautów i działaczy uważa, że tradycja która krzywdzi innych jest bezsensowna i nie warta kontynuowania. Jeśli również tak uważasz, podpisz petycję mającą na celu zaprzestanie tych strasznych działań. Edukuj swoje dzieci i wychowuj je w miłości do zwierząt. Psy też mają uczucia. 

Petycja w celu zakazu najbardziej bestialskiego festiwalu na świecie – festiwalu masowego jedzenia psiego mięsa

Co prawda nie ma w sieci ogólnodostępnej petycji na temat zjadania psiny w różnych krajach. Jest za to możliwość i to niestety od kilku lat, podpisania petycji zakazu i protestu względem Festiwalu Yulin. W czasie tej dramatycznej i okrutnej imprezy bestialsko zabijanych jest każdego dnia przynajmniej 2000 czworonogów. Zwierzęta te giną w całkowicie niehumanitarnych warunkach, np. są żywcem obdzierane ze skóry. Link do petycji znajduje się poniżej.

Petycja – wystarczy 1 minuta

Korea Południowa: psy oczekujące na śmierć
Korea Południowa: psy oczekujące na śmierć
Korea Południowa: psy oczekujące na śmierci

Zobacz także:

1. Zdjęcie, które dowodzą tego, że zwierzęta cierpią przez ludzką głupotę

2. Kobieta celowa i z zimną krwią zabiła psa swojej sąsiadki. Drugi został ranny

3. Zostało coraz mniej czasu. Musisz zdecydować, czy pomożesz zwierzętom