koszęcin

Koszęcin. 63-letni Marian T. oskarżony jest o podpalenie, czego efektem była śmierć 50 zwierząt oraz zniszczenie mienia. Cała sytuacja miała miejsce w na początku lipca tego roku, ale właśnie rusza postępowanie w sprawie podpalacza. Za taki czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Nas osobiście najbardziej zdenerwowały jego tłumaczenia, są absurdalne.

Koszęcin: 63-latek uśmiercił celowo w pożarze kilkadziesiąt zwierząt

Koszęcin znajduje się w województwie śląskim niedaleko Częstochowy. To tam miała miejsce interwencja Policji i Straży Pożarnej 5 lipca tego roku. Służby zostały wezwane do pożaru gołębnika, podczas którego żywcem spłonęło około 50 zwierząt. Od razu rozpoczęto poszukiwania sprawcy, bo funkcjonariusze ustalili od razu, że pożar był wynikiem podpalenia. Udało się złapać podejrzanego o ten czyn, był nim 63-letni Marian T.

Po zakończeniu akcji gaśniczej policjanci przesłuchali świadków zdarzenia. Ustalili, że związek z nim może mieć jeden z mieszkańców Koszęcina. Po północy mężczyzna był już w rękach mundurowych. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu – poinformowała Iwona Ochman z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. 

Przyznał się do winy, później wycofał zeznania

Marian T. trafił do aresztu pod silnym wpływem alkoholu. Jego przesłuchanie mogło się odbyć dopiero po wytrzeźwieniu. Kiedy to nastąpiło, mężczyzna przyznał się do winy. Tłumacząc funkcjonariuszom, że zrobił to, ponieważ ptaki go denerwowały. 

Kiedy doszło do spotkania podejrzanego z prokuratorem, ten wycofał wszystkie swoje zeznania. Jednak policjanci z miejscowej komendy nadal prowadzili dochodzenie i ustalili, że jednak Marian T. jest prawdopodobnym sprawcą. 

Został złożony akt oskarżenia przeciw Marianowi T. 

To, że mężczyzna wycofał się ze zeznać, nie spowodowało, że śledztwo zostało przerwane, jedynie trwało dłużej. Obecnie zostało zakończone, a przeciwko Marianowi T. został złożony akt oskarżenia do prokuratury. 

Za ten czyn grozi mężczyźnie do 5 lat więzienia. Odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem i ze skutkiem śmiertelnym. Przez jego bestialski czyn życie straciło kilkadziesiąt niewinnych gołębi. 

koszęcin koszęcin

Zobacz także:

  1. Twój pies się przytula w taki sposób? Natychmiast weź go do weterynarza
  2. Był zmuszany do krwawych walk. Zobacz jak wygląda jego życie teraz, popłaczesz się
  3. Mieli uśpić szczeniaka z absurdalnego powodu. Ona na to nie pozwoliła