koszt utrzymania psa

Jaki jest koszt utrzymania psa? Podobno miłości wycenić nie można, ale gdyby było to możliwe, ile by nas to wyniosło? Myślę, że sporo. Szczęśliwie miłości nie mierzy się w takich miarach i dlatego jest tak niesamowicie silna i prawdziwa. Prawie każdy z nas wie, że bezgraniczną miłością może obdarzyć nas czworonóg. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jaki jest koszt utrzymania psa? Myślę, że jest to ważne zagadnienie, bo może pomóc rozjaśnić parę kluczowych spraw przyszłym właścicielom psich czworonogów.

Jaki jest koszt utrzymania psa?

Zupełnie inaczej kształtują się wydatki związane z psem, który będzie mieszkał z nami pod jednym dachem, a tym mieszkającym w kojcu. Różnice w kosztach kształtuje nam się również w zależności od tego, czy psiak zostanie adoptowany czy kupiony z hodowli. Wiadomo bowiem, że psy z oficjalnych hodowli posiadające rodowy, nie należą do tanich i trzeba  liczyć się ze słonymi kosztami. 

Wydatek Koszt
Pies – w zależności od rasy Od 0 (adopcja ze schroniska) do kilku tysięcy złotych („egzotyczne” rasy w stylu np. Fila Brasileiro)
Miejsce do spania Od 60 złotych za średniej wielkości legowisko do kilkuset złotych za solidną, ocieplaną budę
Smycz + obroża (ewentualnie szelki lub kolczatka) + kaganiec (dla większych ras) Od 150 złotych wzwyż za komplet
Komplet misek (do wody i karmy) Od 30 złotych wzwyż
Pierwsza porcja karmy (dla szczeniaka powinna być wysokiej klasy) Od 100 złotych za 15-kilogramowy worek
Zabawki (gryzaki, sztuczne kurczaki, plastikowe kości etc.) Od 60 złotych wzwyż
Podstawowe szczepienia i odrobaczenie Od 120 złotych za komplet

 

Koszty utrzymania psa: ile kosztuje jedzenie?

Karma wysokogatunkowa kosztuje około 150 złotych za worek 15 kilogramowy. Ponoć wyżywienie psa jest najdroższym elementem składającym się na pełne koszta. Warto zapamiętać, że nie warto jest oszczędzać na doborze karmy dla swojego pupila. Istnieje też sposób, by wydawać trochę mniej pieniędzy i jednocześnie nadal zapewnić zwierzakowi odpowiednie wyżywienie. Możesz zacząć gotować w domu jedzenie, bo psiaki mogą jeść sporo produktów z których my też korzystamy. Nim to jednak zrobisz, polecamy zapoznać się z naszym artykułem mówiącym o to, co pies może a czego nie może jeść

Jak zaoszczędzić nie ryzykując zdrowia naszego psa?

Każda dziedzina życia naszego pupila niesie za sobą jakieś wydatki. Możesz jednak spróbować znaleźć sposoby na to, by trochę zaoszczędzić. Jak już wspominaliśmy, gotowanie psu posiłków w domu, to skuteczny sposób na zatrzymanie części naszych funduszy w portfelu. Nie wiemy, czy jesteście tego świadomi ale organizowane są też różne fajne akcje w gabinetach weterynaryjnych. Można dzięki temu zaczipować za darmo swojego psiego przyjaciela, wysterylizować i wykastrować a nawet zaszczepić przeciwko wściekliźnie w promocyjnej cenie. 

 

Koszty utrzymania psa

Zobacz także:

  1. Kilkanaście niesamowitych psów, które pobiły rekord Guinnessa. Będziesz zaskoczony
  2. Popłaczesz się! Pies nie widział właściciela 9 miesięcy, ich spotkanie bardzo wzrusza
  3. Znak zodiaku powie Ci, jaki psiak jest dla Ciebie odpowiedni