Koty

Kot Ashera – w czym tkwi sekret najdroższych kotów na świecie?

 

Kot Ashera w czym tkwi sekret najdroższych kotów na świecie

Kot Ashera powstał ponad 15 lat temu jako hybryda kota domowego i azjatyckiego serwala. Waży 30 funtów i potrafi otwierać drzwi. Kosztował 125 000 dolarów. Innym kotem hybrydowym, który kosztuje 125 000 dolarów i jest całkiem uroczy, jest kot Savannah. Jest to mieszanka kota serwala i kota domowego, która istnieje od lat 80. ubiegłego wieku. Jest bardzo czuły i chętny do zabawy, dobrze dogaduje się z dziećmi.

Kot Ashera – historia

Kot Ashera zawdzięcza swoją nazwę fikcyjnej skale. Chociaż rasa ta należy do półskalistych Murki, to przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Cat Tica uznawana jest za kota sawannowego. Asher kosztuje około 250-300 dolarów za egzemplarz, co czyni go jednym z najdroższych kotów na świecie. Arystokratyczny charakter tej rasy kotów i jej arystokratyczne cechy sprawiają, że są to jedne z najdroższych kotów na świecie.

Koty aszera to rasa zdecydowanie różniąca się od innych kotów domowych i dzikich. Ich przodkami były m.in. kot bengalski, dziki afrykański serwal i zwykły kot domowy. Koty te są wytrzymałe, odporne i mają doskonałe maniery. Ich główną zaletą są właściwości hipoalergiczne. Co ciekawe, uwielbiają bawić się w wodzie i niszczyć kwiaty. Jednak ich rodowód wyjaśnia ich obecną popularność jako jednych z najdroższych kotów na świecie.

Koty Ashera są również niezwykle drogie, kosztują około dwudziestu tysięcy dolarów przed sprzedażą. Hodowca twierdzący, że jest w stanie odtworzyć tego kota, obiecał, że rasa została udomowiona, a krew pochodzi od kota bengalskiego, afrykańskiego serwala i azjatyckiego kota lamparciego. Kot Ashera jest znany z niezwykłej wielkości i piękna. Niektóre koty Ashera mogą ważyć nawet piętnaście kilogramów, są niezwykle piękne i energiczne.

Koty Ashera są uważane za najdroższe i najbardziej egzotyczne zwierzęta domowe na świecie. Ashera została stworzona przez firmę Lifestyle Pets, która zakończyła działalność w 2010 roku. Ashera miała być hipoalergiczna, wytworna i egzotyczna. Niestety, wiele kotów Ashera to tak naprawdę koty Savannah. Jaka jest więc prawda? Trudno powiedzieć. Koty te kosztują nawet 100 000 dolarów, ale jest to fascynujące spojrzenie na historię najdroższych kotów na świecie.

Kot aszera – charakter

Koty aszera są niezwykle łagodne, czułe i towarzyskie. Dobrze dogadują się z innymi kotami, ludźmi i zwierzętami. Lubią aktywne zabawy, długie spacery i jedzenie mięsa. Jeśli szukasz kota do swojego domu, Aszer jest doskonałym wyborem. Hodowcy uważają, że aszery są doskonałymi zwierzętami domowymi i bardzo dobrze przystosują się do nowego domu. W tym artykule omówimy kilka ważnych wskazówek, jak utrzymać aszera w szczęściu i zdrowiu.

Kot aszera jest podobny do serwala lub lamparta. Zazwyczaj są koloru złotobrązowego z czarnymi oznaczeniami. Mogą mieć również brązowe lub szare paski na ciele. Są inteligentne i niewymagające, dlatego świetnie nadają się na towarzysza rodziny. Sierść kota aszera jest jedwabista i nie wymaga zbyt częstej pielęgnacji. Ponadto można je przyuczyć do zabawy z dziećmi i są przyjazne dla zwierząt.

Istnieje kilka typów kotów aszera. Zwykła Ashera ma kremowy lub płowy odcień, natomiast hipoalergiczna Ashera nie zawiera białka „Fel d1”, które powoduje reakcje alergiczne. Ashery śnieżne są białe z plamami bursztynu lub pomarańczy. Najrzadszą rasą ashery jest ashera imperialna, która ma pomarańczowe i ciemne paski.

Lifestyle Pets stworzył nową rasę kotów ashera w oparciu o geny afrykańskiego serwala. Swoje hybrydy nazwali imieniem babilońskiej bogini Astarte. Ich zdjęcia szybko stały się hitami internetu. Przeciętny osobnik rasy aszer osiągał metr wzrostu i ważył 14 kilogramów. Istnieją również różne koty aszeryjskie, które powstały w USA, więc miej na nie oko!

Kot aszeryjski – wygląd

Ashera, to jeden z najdroższych zwierząt domowych na świecie, o niezwykłym wyglądzie. Mniejszy od Maine Coona, kot ten jest doskonałą alternatywą dla kota domowego. Aszery są zwykle traktowane jak psy, a właściciele wyprowadzają je na smyczy. Elegancki chód i drapieżne zęby sprawiają, że Ashera jest fascynującym towarzyszem.

Koty Ashera należą do najbardziej egzotycznych kotów domowych, a ich cena, wynosząca ponad 125 000 USD, świadczy o ich rzadkości. Choć mają nieco niesamowity wygląd, koty aszera są niezwykle kochane i potulne. Mogą być nawet szaleńczo zakochane w dzieciach, co powoduje duży popyt na koty aszera.

Ostatnie badania DNA wykazały, że kot sawannowy pochodzi od hybrydy afrykańskich serwalów i azjatyckiego kota lamparciego. Powstałe w ten sposób kocięta przypominają genetycznie koty sawannowe. Choć nie można tego stwierdzić z całą pewnością, prawdopodobnie kot sawannowy jest spokrewniony z kotem aszera, i nietrudno zrozumieć, dlaczego kot aszera jest uważany za najdroższego kota na świecie.

Piękny kot jest ważnym elementem luksusowego domu. Jeśli cena kota Ashera skłania cię do zakupu zwierzęcia, zastanów się, czy kot spełni twoje potrzeby. Cena jest często wysoka – kociak kosztuje prawie dwadzieścia tysięcy dolarów. Kot Ashera będzie też dobrym towarzyszem dla dzieci, ponieważ dobrze dogaduje się z maluchami i bez problemu chodzi na smyczy.

Kot Ashera – cena

Kot Ashera trafił ostatnio na pierwsze strony gazet jako najdroższy kot na świecie. Kotek został stworzony w laboratorium, aby zaspokoić zapotrzebowanie na hipoalergicznego kota. Uważa się, że bezpłodność kota Ashera została uzyskana w wyniku manipulacji genetycznej. Kot Ashera nie może rozmnażać się naturalnie i dlatego można go kupić tylko od firmy, która go stworzyła. Kot Ashera jest obecnie pożądanym i rzadkim zwierzęciem domowym dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na taką cenę.

Kot Ashera jest najbardziej egzotyczną z dostępnych ras i może kosztować nawet 100 000 dolarów. Została stworzona przez kalifornijską firmę Lifestyle Pets i mówi się, że ma królewskie usposobienie. Jest to krzyżówka kota domowego z kotem lamparcim, podobna do kota bengalskiego. Koty aszera lubią wylegiwać się na ogrzewanych kocach, aby odpocząć. Ich ceny są bardzo wysokie ze względu na unikalne cechy wyglądu i temperamentu.

Niezależnie od ceny kota aszera, koty te będą wyjątkowe. Przeciętny kot aszera waży od 26 do 33 funtów, a jego długość życia wynosi 25 lat. Średnia cena kota Ashera wynosi 1200 dolarów, przy czym za dodatkową opłatą można zamówić wysyłkę w trybie przyspieszonym. Jest to bardzo atrakcyjna cena, ale należy pamiętać, że kot Ashera jest bardzo drogi i będzie wymagał wysokich nakładów finansowych na jedzenie.

Choć cena jest wysoka, wiele osób może sobie pozwolić na kota Ashera, pomimo jego niezwykłego wyglądu. Jest to kot hybrydowy, którego rodowód wywodzi się zarówno od lamparta azjatyckiego, jak i afrykańskiego kota serwalnego. Koty aszera mogą być sprzedawane nawet za 24 000 dolarów za sztukę. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem jednego z tych wyjątkowych kotów, warto wziąć pod uwagę fakt, że lista oczekujących na niego wynosi dziewięć miesięcy.

Kot Ashera – jak karmić takie zwierzę?

Kot Ashera to przyjazny, łagodny osobnik o olśniewającym wyglądzie. Jest to duży kot i prawdopodobnie nie zmieści się w mieszkaniu. Jeśli planujesz mieć kota, najlepiej, aby mieszkał w przestronnym domu lub mieszkaniu. Kot ten jest świetną inwestycją dla osób, które chcą osiągnąć wysoki status. Poniżej przedstawiono kilka wskazówek dotyczących opieki nad kotem aszera.

Koty aszera wymagają wysokokalorycznej diety. Dzieje się tak, ponieważ są one duże w porównaniu z przeciętnym kotem domowym. Ich dieta wymaga około 24-35 kalorii na funt masy ciała. Potrzebują od dwóch do trzech filiżanek karmy dziennie lub szesnastokilogramowego worka karmy raz w miesiącu. Aby prawidłowo karmić kota, należy unikać przeciągów i utrzymywać temperaturę pokarmu na komfortowym poziomie.

Koty aszera są duże i egzotyczne. Ich wielkość można porównać do małego lamparta lub kota bengalskiego. Ich oczy mają kształt migdałów, a uszy są średniej wielkości. Koty aszera są bardzo czułe i można je przyuczyć do roli członka rodziny. Są bardzo aktywne i potrzebują wielu zabawek, aby mieć zajęcie. Należy unikać pozostawiania szklanych misek lub innych delikatnych przedmiotów w pobliżu ich oczu. Koty aszera bardzo lubią też dzieci.

string(15) "sidebar_layouts" 1