kot tricolor

To kolejna niesamowita historia o zwierzętach. Kobieta, która wolała, żeby jej dane pozostały w mediach anonimowe, uratowała malutkie zwierzątko. Z początku myślała, że to zwykły kotek. Gdy okazało się jaka jest prawda, z wrażenia zemdlała. 

Kobieta znalazła małego kociaka

To naprawdę fascynująca historia. Kobieta znalazła na śmietniku malutkie zwierzątko, które z pewnością wkrótce by zmarło, gdyby nie interwencja człowieka. Zmartwiona jego losem pani postanowiła natychmiast poinformować służby ratownicze.

Gdy tylko przeszukała śmietnik i upewniła się, że w pobliżu nie ma innych zwierzątek lub mamy maleństwa, natychmiast popędziła do weterynarza i zadzwoniła po ratowników.

Kot nie był taki zwykły, jak się kobiecie wydawało

Wkrótce okazało się, że maleństwo ma jedynie tydzień. Było jeszcze ślepe. Niestety w wyniku porzucenia na śmietniku, w jego nóżkę wdała się gangrena i trzeba było ją uciąć. Druga kończyna była złamana.

Najbardziej szokujące miało jednak dopiero nadejść. Ratownicy z kliniki weterynaryjnej przekazali kobiecie, że zwierzątko nie jest zwykłym kotem. Znaleziony maluch to prawdziwy unikat. Gdy kobieta poznała prawdę, była tak podniecona i zszokowana, że… zemdlała.

Kot tricolor. Czy samiec kota może być tricolorem?

Okazało się, że to kot tricolor – samiec! Na 3000 urodzonych takich kotów, tylko JEDEN jest samcem! W naturze zazwyczaj kotki rodzą się z takim umaszczeniem. Kot tricolor bardzo rzadko jest samcem. 

A czy samiec kota może być szylkretowy? Raczej nie. Sytuacja ma się bardzo podobnie do kotów o tricolorowym umaszczeniu. W jednym i drugim przypadku jest to naprawdę bardzo rzadkie. 

Kobieta zdecydowała się przygarnąć kotka i została właścicielką naprawdę niezwykłego stworzenia.

źródło: likemag.com

Zobacz także:

  1. Płonęło schronisko dla zwierząt. Policjanci zrobili niezwykłą rzecz
  2. Ten kot urodził się z ludzką twarz! Będziecie w szoku
  3. 30+ najśmieszniejszych uroczych kotków. Pękniesz ze śmiechu [GALERIA]