Kot wychodzący narażony jest na szereg niebezpieczeństw, takich samych jakie czyhają na koty bezdomne. 11-latek bestialsko uśmiercił niewinne zwierzę. Przestrogą dla każdego właściciela powinien być los bezdomnego kociaka z Piły w województwie wielkopolskim, którego uśmiercił uczeń Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile.

Kot wychodzący, choć w wielu kwestiach samowystarczalny, sprytny i przystosowany do wielu zagrożeń, jak chłód, wilgoć i głód jest bezbronny wobec agresji ze strony większego stworzenia. Każdy kot w pewnym zakresie przyjaźnie będzie podchodził do obcych, a to może skończyć się dla niego tragicznie.

 

Kot wychodzący, kot bezdomny, kot wolnożyjący: różnice

Kot wychodzący — co to znaczy:

Kot ma swój dom i właściciela. Niestety często brak wiedzy u ludzi prowadzi do wypuszczania kotów samopas, często się to kończy tragicznie. Taka sama historia może spotkać kota wychodzącego, co ta opisana poniżej. 

Kot bezdomny — co to znaczy:

Kot bezdomny to zwierzak, który został przez ludzi wyrzucony. Niestety często taki los spotyka kotki w ciąży lub małe kocięta. Obecnie schroniska i fundacje pękają w szwach. Wiele kociąt szuka domów, wiele z nich jednak ich nie znajdzie, a swoje życie spędzą w boksie lub pokoju schroniskowym. 

Kot wolnożyjący — co to znaczy:

Koty wolnożyjące podlegają opiece gminy, a w przypadku miast, piecze nad nimi sprawują — a przynajmniej powinny — spółdzielnie mieszkaniowe. Powinny im zapewnić wyżywienie, a w przypadku ochłodzenia ciepłe budki lub pomieszczenie w piwnicy.

Ludzie w takim samym stopniu, co pojazdy mechaniczne stanowią śmiertelnych wrogów każdego lubiącego spacerować kota. Zwierzaki padają ofiarami porwań, czy okrutnych zabaw, których główną atrakcją jest znęcanie się nad niewinnych, bezbronnym stworzeniem.

W jednym z ostatnich przypadków poziom brutalności podniesiono do absurdalnych rozmiarów. Co gorsza, sprawcą okrutnego przestępstwa jest dziecko, uczęszczające do piątej klasy szkoły podstawowej.

Kot wychodzący może skończyć w ten samo sposób

Fundacja Monde Cane poszukuje dowodów w toczącej się sprawie morderstwa na bezdomnym kocie, którego sprawcą jest jeden z uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile. Dziecko wykazało się niezwykłą jak na swój wiek brutalnością.

2 listopada między godziną 14 a 15 piątoklasista zatłukł bezdomnego kota, używając do tego deski. Następnie za pomocą patyka wydłubał zwierzęciu oczy. Fundacja wyznaczyła nagrodę 500 złotych za dostarczenia jakichkolwiek dowodów przestępstwa.

Mile widziane będą wszelkie nagrania i zdjęcia. Organizacja zapewnia całkowitą anonimowość. Osoby posiadające potrzebne informacje i dowody, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 512-646-506.