Kot domowy jest zwierzęciem uwielbianym przez człowieka od wieków. W starożytnym Egipcie zwierzęta ta były nawet czczone i mumifikowane i chowane wraz ze swoimi właścicielami. Giętkie i niezwykle inteligentne czworonogi potrafią zaskakiwać, a jeden z nich pochodzący z Nowej Zelandii prowadził podwójne życie.

Kot może być nierozłącznym towarzyszem człowieka, a jego lojalność często dorównuje tej prezentowanej przez psy. Podobnie także, jak ich główni przeciwnicy, uwielbiają się bawić, przytulać i przywiązują się do opiekunów.

Tak samo, jak psy są doskonałym towarzystwem dla dzieci i przyjaciółmi na lata. Trudno je jednak tresować, a ich zastosowanie inne niż towarzyskie jest bardzo wąskie i ogranicza się zazwyczaj do łapania myszy. 

To jednak nie koniec podobieństw między kotem a “najlepszym przyjacielem człowieka”. Będące zwierzętami o mocnej osobowości, lubiącymi żyć jako indywidualiści i ceniącymi sobie wolność, koty potrafią uciekać i to na naprawdę długo.

Ten kot zdradził swoją rodzinę i znalazł sobie nową

W 2014 roku anglojęzyczne media poinformowały o sprawie kota z Nowej Zelandii imieniem Ming, który po latach spędzonych pod jednym dachem z kochającą go rodziną, po prostu wyszedł z domu i nie wrócił. Choć było to bardzo smutne, nikogo to nie zdziwiło, ponieważ kociak lubił wychodzić na samotne wędrówki, które często zajmowały mu całe dni.

W 2010 roku Ming zaginął aż na cztery lata. Pewnego dnia przybył do domu, gdzie znaleziono go na werandzie. Jego pierwsza właścicielka pani Smith postanowiła tym razem go zaczipować.

Po upływie niedługiego czasu Ming znów jednak zniknął. Okazało się po prostu wrócił do swojego drugiego domu, w którym nazywano go Cleo i gdzie spędził lata, w których nie było go w pierwszym z nich. Gdy na jaw wyszło podwójne życie futrzaka, obie rodzony zaczęły toczyć o niego prawną batalię. Niestety nie wiadomo, kto ostatecznie pozostał opiekunem Ming/Cleo. Przykład nowozelandzkiego kociaka zaskakuje i rzuca nowe światło na to, jak bardzo indywidualistycznymi zwierzętami są koty. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wilkołak, a pies. Sprawdź, czy nie mieszkasz z mitycznym stworem
  2. Rozmawianie z psem robi z Ciebie wariata? Naukowcy wydali ostateczną decyzję
  3. Wąż z dwiema głowami znaleziony w ogródku. Niecodzienne odkrycie

źródło: newser.com