kot

Pamela Latham stała wraz z rodziną na swoim podjeździe. Wtedy też zobaczyli zbliżające się w ich kierunku zwierzę. Byli w szoku, kiedy zorientowali się, jakim gatunkiem jest to zwierzę.

Kocia bieda

Pani Latham wiedziała, że jeśli pozostawi kota na zewnątrz, to on nie przeżyje. Przygotowała dla niego legowisko, na ile mogła, oczyściła zwierzaka i nakarmiła. Na drugi dzień, z samego rana udała się do kliniki weterynaryjnej, dowiedzieć się co kotu dolega oraz jak można mu pomóc.

Nawet weterynarze byli w szoku, kot nie przypominał siebie

Kot wyglądał, jakby wdał się w bój lub został potrącony przez samochód, nie jest też wykluczone, że do jego stanu rękę dołożył człowiek. Jedno jest pewne, stan w jakim się znajdował był dla kota bardzo bolesny. Po badaniu wyszło, że kot miał praktycznie wszystkie możliwe rany. Na całym ciele miał rany kłute, zwłaszcza na pyszczku, który był mocno zainfekowany. Brakowało mu ponad połowy futerka, był pokryty pchłami i kleszczami. Miał pękniętą błonę bębenkową i gorączkę, a jego oczy było bardzo spuchnięte. Weterynarz podjął decyzję o walce o życie kota, mimo że nie mógł przewidzieć czy wygra tę bitwę.

Po badaniu i pierwszych zabiegach lekarskich Battle Cat, bo takie dostał imię robocze wrócił z kobietą do domu. Tam też został otoczony odpowiednią opieką i miłością. Już po kilku dniach wyglądał zupełnie inaczej, a po dziesięciu nie przypominał tego nieszczęścia, którym był w momencie przyjścia na podjazd rodziny Latham. Opiekunowie zwracali dużą uwagę na to czy kot pije i je. Zaczął tak szybko odzyskiwać wagę, że nowa właścicielka kota wiedziała, że walka o jego życie jest już wygrana.

“Wciąż wypada mu sierść, ale niestety przyczyną jest mocna infekcja. Mam nadzieję, że już niedługo Battle Cat będzie miał pełne futerko.” – mówi Pamela Latham

Właścicielka postanowiła nazwać kota Łazarz, ale wszyscy nadal nazywają go Battle Cat, ze względu na jego historię. Zdaniem kobiety, mimo tego co kot przeszedł, jest cudownym kotem. Uwielbia jeździć z nową mamą samochodem. Mimo, że wiele osób mówił, że kot nie ma szans na przeżycie kobieta postanowiła zrobić wszystko, żeby dać mu drugą szansę.

“On jest pełen miłości. Nie mogłam prosić o bardziej pokornego, spokojnego i wyluzowanego kota”– powiedziała Latham.

Zobacz także:

  1. BOHATER! MÓGŁ STRACIĆ ŻYCIE, ALE ZARYZYKOWAŁ DLA PSIAKA (VIDEO)
  2. BESTIALSTWO! BYDLAKI ROBIĄ ZE ZWIERZĄT ŻYWĄ BIŻUTERIĘ
  3. HORROR BEZBRONNYCH PSÓW! NADSZEDŁ Z NAJMNIEJ SPODZIEWANEJ STRONY