koty

Koty to zwierzęta bardzo ciekawskie. Potrafią wcisnąć się w każdą szczelinę, wskoczyć na szafki czy nawet zamknąć się w nich. Czasem szukanie kota w mieszkaniu może być jak gra w chowanego.

Koty możemy czasem znaleźć w najdziwniejszych miejscach, zadając sobie jednocześnie pytanie “jak tam się znalazłeś?”. Ten mężczyzna zdecydowanie wygrał konkurs na niespotykane miejsca na znalezienie kota. 

Koty. Kot wychodzący na dwór

Wojciech Jabczyński, turysta, który postanowił swój czas wolny poświecić na wspinaczkę w Tatrach, nigdy nie spodziewał się, jak może się zdziwić, gdy dotrze na szczyt.

Pan Wojciech na szczycie Rysów spotkał kota turystę, który zupełnie niewzruszony otaczającym go tłumem ludzi, podziwiał zapierające dech w piersiach widoki.

Kot na szczycie oznacza, iż ten zwierzak miał za sobą niezłą wędrówkę, polski szczyt Rysów znajduje się 2499 metrów nad poziomem morza.

Kot domowy wychodzący. Czy nie wychodzący kot jest szczęśliwy?

Mimo iż ta historia miała raczej szczęśliwe zakończenie, nie każda kocia wycieczka kończy się w ten sposób. Kot domowy to zwierzę, które nie opuszcza domu, bez nadzoru opiekuna tak jak np. pies. 

Czy kot, który jest w domu, może być szczęśliwy? Tak! Co ważniejsze, nie tylko będzie szczęśliwy, a i bezpieczny. Istnieje obecne wiele zabawek na rynku, drapaków, maskotek, piłeczek, sznureczków. Jeśli poświęcimy odpowiedni czas na zabawę z naszym kotem, na pewno będzie on zadowolony. 

Zagrożenie dla kota wychodzącego. Kot wychodzący nie wraca.

Zagrożeń dla kota, który lata luzem po dworze jest naprawdę wiele. Od najprostszych jak rozjechanie przez auto, wpadnięcie pod koła samochodu, po nawet trutki na szczury czy rozrzucone kawałki mięska z gwoździami w środku. Na swojej drodze kot może również trafić na agresywne psy, zwierzęta dziko żyjące, w tym inne koty, ale także może się najzwyczajniej w świecie zgubić.