króliki

Na filmie, który został blisko pół roku temu udostępniony, widać jak dwuletnia dziewczynka chwyta króliki i ku uciesze rodziców rzuca nimi o ziemię. Wszystko zostało uwiecznione i trafiło do sieci. Internauci nie kryli oburzenia. Jednak tłumaczenie rodziców jeszcze bardziej poraża, uważają oni, że są ofiarami nagonki. 

Króliki w prezencie świątecznym

Jak się okazało, zwierzęta, którymi rzuca dziecko, to króliki. Futrzaki miały być świąteczną niespodzianką dla dziewczynki od jej dziadka, który zajmuje się hodowlą tych zwierząt. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami odebrało pilnie zwierzęta, ale zapowiedziało także złożenie pozwu przeciw rodzinie.

Dziadek dziewczynki zaznaczył, że od razu po potraktowaniu przez dziewczynkę brutalnie zwierząt odebrał je. Dziadek był załamany zachowaniem dziecka i jej rodziców.

– Ja przez te króliki dwa dni nie spałem – powiedział dziennikowi “Fakt”

Tłumaczenia rodziców są absurdalne

Mama dwulatki uważa, że wokół jej rodziny powstała nagonka, a ilość nienawiści płynąca od internautów nie jest adekwatna do czynu. Dodaje także, że nie było to celowe dręczenie królika, a jedynie “wypadek w trakcie zabawy”.

Zdaniem Pani Bernadety, mamy Laury sprawa została nadmiernie rozdmuchana na całą Polskę, a filmik miał jedynie trafić do chrzestnej dziewczynki.

– Cała Polska nas nienawidzi – żali się. Jej zdaniem, nagranie jest niewinne, a mała rozumie, że nie wolno znęcać się nad zwierzętami. – Ona jest dobrym dzieckiem. Na pewno już tego nie zrobi – obiecuje.

Czcze i głupie tłumaczenia

Dla nas niedopuszczalnym jest, żeby dziecko, które jest pod kontrolą rodziców, znęcało się nad zwierzętami w jakikolwiek sposób. Trudno nazwać tę sytuację “wypadkiem w trakcie zabawy”, a tłumaczenia rodziców są w tej sytuacji puste i bezmyślne. Nie ma wytłumaczenia na tę sytuację i żadnym czynnikiem łagodzącym nie jest to, że filmik miał nie trafić do sieci.

Dorośli, pamiętajcie, to co damy dzieciom, one zwrócą to światu. Jeśli nie nauczymy ich, że do zwierząt należy i trzeba podchodzić z szacunkiem, to biada naszemu światu.

Zobacz także:

  1. Rzucili szczeniakiem o podłogę, połamali mu kręgosłup. Niestety, to nie koniec gehenny
  2. Wystawili kota na parapet i zamknęli okno! Szukamy świadków
  3. Pies skradł uwagę podczas ich ślubu, reakcja młodej pary bardzo zaskakuje