Krzyżówka psa z kotem to eksperyment jakiego dopuścili się rzekomo naukowcy w XX wieku. Niestety bestialskie eksperymenty na zwierzętach istnieją do dziś. Jedni twierdzą, że świadomość daje nam władzę nad światem, ja mam co do tego inne podejście. Poznajcie świat zwierząt maltretowanych w laboratoriach.

Krzyżówka psa z kotem w środowisku naturalnym nie ma prawa bytu. Te dwa osobne gatunki nie mogą się ze sobą rozmnażać z oczywistych powodów. 

Eksperymenty na zwierzętach są niestety do tej pory nieodłącznym elementem naszej kultury. Nawet w naszym kraju przeprowadzane są na zwierzętach testy np. kosmetyków czy leków. Bez wątpienia można to również uznać za bestialskie praktyki. 

Krzyżówka psa z kotem – jak bardzo nieetyczne to doświadczenie? Eksperymenty na zwierzętach: za i przeciw. Jakie eksperymenty na zwierzętach znane są w popkulturze?

W 1890 roku na świat przyszedł rosyjski naukowiec, Siergiej Briuchonienka, którego największą pasją w życiu było ożywienie organizmu. Swoje działania zawsze motywował chęcią rozwoju kardiologii i możliwości ratowania ludziom życia. Jednak jego pracownię przepełniały wstrząsające obiekty. 

W swoim laboratorium posiadał maszynę, która utrzymywała życie. Jeden z jego obiektów badawczych stanowiła odcięta głowa psa, która na pierwszy rzut oka wydawała się żywa. Wiemy, że u niektórych budzi to pytanie, czy w imię ratowania ludzi można coś takiego robić. 

Krzyżówka psa z kotem to jakieś nieetyczne nieporozumienie. W dwóch przypadkach pojawiły się doniesienia w mediach o takiej rzekomej krzyżówce. Jako argument podaje się fakt, że psy i koty wzajemnie zajmują się obcymi młodymi, jeśli te straciły matkę. Nie raz słyszy się, że suka została przybranym mamą, np. małych kaczuszek. Jednak rozmnożenie psa i ptaka byłoby całkowicie nierealne, ponieważ jedne należą do ssaków, a drugie do ptaków. 

Czy udało się skrzyżować psa z kotem? Czy hybrydy międzygatunkowe są możliwe? Jak nazywa się koń skrzyżowany z osłem?

Tak naprawdę żadne rzetelne źródła nie informują o udanej krzyżówce psa z kotem. Kilka lat temu, bodajże w 2006 roku pojawił się fałszywy artykuł na temat udanej krzyżówki kota abisyńskiego i owczarka niemieckiego. Komórka jajowa i plemniki zostały pobrane od tych zwierzaków, a połączone komórki trafiły do macicy suni rasy labrador. Artykuł nie był POPARTY jednak żadnymi faktami.

Wiadomo, że naukowcy stworzyli międzygatunkową hybrydę konia z osłem, który został nazwany mułem. Jednak zwierzę to nie miało zdolności rozrodczych. Miało pewne cechy, które dawały mu większą wytrzymałość fizyczną, ale także wiele wrodzonych, genetycznych wad. 

Na jakich zwierzętach przeprowadza się eksperymenty? Czy na psach testuje się leki? Czy uczelnie mogą przeprowadzać eksperymenty na zwierzętach?

To, że eksperymenty na zwierzętach są praktykowane nadal jest niezaprzeczalnym faktem. Po pierwsze cały czas testujemy na nich kosmetyki czy leki, szczególnie na psach rasy beagle, które zostały faworytami naukowców, to z uwagi na ogromną podatność na alergie. Aż serce mi się kraje, kiedy wyobrażam sobie te maluchy zamknięte w bardzo małych metalowych klatkach. Bez żadnego kocyka, a tym bardziej ręki człowieka. Poddawane są bolesnym zabiegom, wręcz torturom. 

Po drugie naukowcy nadal czasem potajemnie próbują łamać prawa zwierząt i praktykować badania nad krzyżówkami między gatunkami. W 2011 roku wyszła na jaw skandaliczna i kontrowersyjna informacja. 

Trzy uczelnie: King’s College London, Newcastle University i Warwick Univeristy prowadziły eksperymenty na zwierzętach. Stworzyli 150 hybryd. Doświadczenia na zwierzętach – etyka działań

Badania prowadzone były legalnie przez trzy lata, ale utrzymywane były w tajemnicy. Sprawa wyszła na jaw, kiedy zabrakło pieniędzy na dalsze działania. 

Jak donosi artykuł na stronie tvn24.pl z roku 2011, od roku 2008 w Wielkiej Brytanii legalne są badania nad hybrydami ludzko-zwierzęcymi. W czasie prowadzenia badań przez tę jednostkę badawczą, powstało 150 hybryd ludzi ze zwierzętami. Prawo dopuszcza pobieranie od zwierząt jajeczek i zapładnianie je ludzką spermą czy też wszczepianie jąder ludzkich komórek do komórek zwierzęcych. Co się z nimi stało?