ksiądz potwór

Jakiś czas temu pisaliśmy o zbiórce dotyczącej starego psiaka, który został porzucony przez bezdusznego księdza w zamkniętej stodole. Czy nie wydaje się Wam, że ksiądz, sługa boży powinien świecić przykładem dla wiernych? Niestety ksiądz z tej historii świecił takim, że żaden z wiernych nie zwrócił uwagi na wycieńczonego psa leżącego przed kościołem.

Wycieńczony i zaniedbany pies należał do księdza

Przed jednym z kościołów w województwie lubelskim przed kościołem parafialnym leżał wycieńczony i zabiedzony pies. Mimo tego, że w niedzielę odbywało się tam wiele mszy, nikt nie zwrócił uwagi na czworonoga. Tłumy wiernych były obojętne na jego cierpienie. Pomocy udzieliła mu dopiero nastolatka z sąsiedniej parafii, działająca w fundacji Ex Lege. Jest to straszne, bo ciężki stan czworonoga był widoczny, na skórze miał liczne wyłysienia i wielki rój pasożytów. Był tak wycieńczony, że nie był w stanie się ruszać, a kiedy wstawał, od razu się przewracał.

– Pies nie był w stanie sam stać, zrobił kilka kroków i się przewracał. Na skórze widać było liczne wyłysienia, zaczerwienienia i rój pasożytów – powiedziała prezes organizacji Marta Włosek.

Z relacji mieszkańców wynika, że psa pozostawił samemu sobie poprzedni ksiądz urzędujący na parafii, a obecny nie poczuwa się do obowiązku.

Ksiądz okazał się bezduszny

Zwierzę w bardzo ciężkim stanie zostało przewiezione do kliniki weterynaryjnej. Zanim podejmą się zabiegów, czekają na wyniki badań diagnostycznych – ze względu na bardzo zły stan psiaka. Na chwilę obecną trwa walka o życie zwierzęcia. Fundacja prowadzi zbiórkę na ten cel na stronie Ratujmy zwierzaki.

Zbiórka fundacji nazywa się bardzo adekwatnie “PO PIĄTE: NIE ZABIJAJ”. Czy ludzie, którzy mają nas przybliżać do Boga, nie powinni być wzorem do naśladowania? Rozumiemy, każdy popełnia błędy. Jednak skazywanie psa na cierpienie i męczeńską śmierć jest zwykłym bestialstwem, a nie błędem.

LINK DO ZBIÓRKI 

Zobacz także:

  1. Polskie zwierzęta są masowo zabijane. Polują na nie nawet dzieci!
  2. Uważaj! Jeśli dajesz się lizać swojemu pupilowi, możesz umrzeć
  3. Reakcja ojca na wieść, że syn pomaga zwierzętom wyciska łzy. Będziesz zaskoczony