kura

Kura jest ptakiem hodowlanym występującym na całym świecie. Warto nadmienić, że nie występuje w środowisku naturalnym. I zwykle służy jedynie do celów typowo hodowlanych, mających służyć nam w uzyskaniu pożywienia. Kury hoduje się dla ich jaj i mięsa, które później możemy kupić w sklepach i zjeść. Pewien człowiek udowadnia jednak, że kury mogą być również wspaniałymi przyjaciółmi i z powodzeniem wyprzeć inne domowe zwierzęta. 

Kura może być zwierzęciem domowym?

Kura traktowana jest przez społeczeństwo jako zwierzę typowo hodowlane. Dzieje się tak z powodu przeświadczenia występującego wśród ludzi, że ptak ten służy tylko do jedzenia i wyzbyty jest wszelkich uczuć. Pewien mężczyzna udowadnia, że to nie jest prawda. Zaprzyjaźnił się ze swoją kurzą pupilką do tego stopnia, że postanowił zabrać ją w rejs dookoła świata. Nie wierzycie? Zobaczcie te cudowne zdjęcia upamiętniające niesamowitą podróż. 

Zwiedziła cały świat

24-letni Guirec Soudée z Bretanii zafundował swojemu ukochanemu pupilowi wycieczkę dookoła świata. Nie byłoby w tym nic dziwnego i niesamowitego, gdyby nie to, że tym zwierzęciem stał się ptak hodowlany. Kura nazywa się Monique i wydaje się doskonałą kompanką do tego typu podróży. Zapewnia mu towarzystwo, ale także pożywienie – nawet do 6 jajek tygodniowo! Ponadto doskonale surfuje, pływa i łapie latające ryby, lądujące na pokładzie. Podróżnicy wypłynęli z Wysp Kanaryjskich w 2014 roku w kierunku Karaibów.

Ptak wyda swoją własną książkę?

Monique stała się na tyle sławna, że zaproponowano jej wydanie książeczki dla dzieci, w której opisane są wszystkie jej przygody wraz ze zdjęciami. 

– Na początku bardzo się o nią martwiłem, kiedy pojawiały się wysokie fale. Na szczęście świetnie utrzymuje równowagę i jest bardzo odważna. Wszędzie za mną podąża i nie sprawia żadnych problemów. – opowiada właściciel kury.

Podróżnicy podróżowali wzdłuż zachodniego wybrzeża Grenlandii, a od połowy lipca popłynęli w stronę Pacyfiku. 

 

 

Zobacz także:

  1. Jeż czy mały wampirek? Ten maluch został gwiazdą internetu, też go pokochasz
  2. Kontrowersyjna moda czy ideologia? Coraz więcej gwiazd przechodzi na tę dietę
  3. Niewiarygodna przyjaźń. Kot zakumplował się z nietypowym gadem