labrador

Labrador o imieniu Fred musiał sprostać naprawdę trudnemu zadaniu. Psiak mieszka od 10 lat na zamku Mountfitchet w Stansted. Pewnego dnia na terenie zamku, który jest popularną atrakcją turystyczną, pojawiło się stado niecodziennych gości. Właśnie Fred został wytypowany do opieki nad nimi. Zdecydowanie stanął na wysokości zadania. 

Labrador zaopiekował się stadem niecodziennych gości

Labrador mieszka od 10 lat na terenie zamku. Wszystkich gości przyjmuje zawsze z szacunkiem i pozytywnym nastawieniem. Jednak stado niecodziennych gości zostało przez niego otoczonych szczególną opieką. Fred zdecydowanie sprostał trudnemu zadaniu. 

Pewnego dnia pracownicy zamku zauważyli, że po terenach zielonych spaceruje sobie stado malutkich kaczątek. Zwrócili uwagę też na to, że przy maluchach nie ma ich mamy. Zobaczył to także labrador, który od razu przygarnął pod swoją opiekę całą 9 żółtych brzdąców. 

– Bardzo martwiliśmy się o te kaczątka. Kiedy Fred je zobaczył, od razu wziął je pod swoje skrzydła. Od tego czasu opiekuje się nimi jak dziećmi – skomentowali sytuację pracownicy zamku.