Labrador zaginął w 2016 roku, rodzina psa prowadziła intensywne poszukiwania. Jednak kiedy znalazł się, jego właściciele zachowali się okrutnie. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć ich skandalicznej decyzji. 

Labrador to psiak niezwykle uczuciowy i przyjazny psiak. Często wybierany jest jako towarzysz rodzin, świetnie sprawdza się w kontaktach z dziećmi. Niestety właściciele Bandita nie byli tego samego zdania i potraktowali go okrutnie. 

Labrador uciekł i po roku się znalazł. Reakcja rodziny jest wstrząsająca

W październiku 2016 roku, Bandit, wówczas dwuletni czarny labrador retriever został przywieziony przez swojego właściciela do lokalnego szpitala dla zwierząt w ich rodzinnej miejscowości Gardiner w stanie Nowy Jork. Jednak psiak, zamiast chcieć się leczyć, postanowił uciec ze szpitala. Rodzina Bandyty poszukiwała ukochanego szczeniaka. Wszystko bez skutku. Las, do którego uciekł, był ciemny i głęboki, a szanse na odnalezienie czworonoga zmniejszały się z dnia na dzień. Rodzina Bandyty nie mogła znieść myśli, że zagubił się sam w lesie. Pogodziła się w końcu ze stratą.

Nadzieję obudziły wspomnienia przechodniów o samotnym czarnym psie błąkającym się po lesie. Jednak nikt nigdy nie był w stanie go wytropić, by sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku. Wszystko zmieniło się kilka miesięcy temu.

Znalezienie psiaka i skandaliczna decyzja rodziny

Pewnemu kierowcy udało się podejść do psa wystarczająco blisko, by zobaczyć, że wciąż nosi obrożę z imieniem. Prędko wezwał Nicole Asher z Buddy Dog Rescue and Recovery. Po otrzymaniu wezwania Nicole wiedziała, że ​​musi działać szybko, zanim ​​pies wycofa się do lasu.

Niestety, rodzina psiaka stwierdziła, że ​​nie są już w stanie się nim zaopiekować. “Ich styl życia się zmienił i po prostu nie mogli go zabrać” – wspomina opiekunka z Buddy Dog Rescue. “Oddali go nam od razu.” Najwyraźniej nie był to pierwszy raz, kiedy uciekł na dłuższy czas.

Labrador okazał się niezwykle silnym psem

Oprócz choroby kleszczowej weterynarz nie stwierdził innych dolegliwości. Okazało się, że wcale nie miał niedowagi, ani nie był niedożywiony. Teraz czworonóg nie czuje się dobrze w towarzystwie ludzi. Jednak weterynarze wciąż mają wielkie nadzieje, że Bandit na nowo zaadaptuje się wśród przedstawicieli naszego gatunku. My jednak nie dziwimy się, że stracił zaufanie. Najbliżsi go porzucili. 

Zobacz także:

  1. Wychowanie psa nie jest proste! Te błędy popełnia każdy właściciel
  2. Tanie rasowe psy? Uwaga, za ogłoszeniami kryją się sadyści
  3. Porzucili owczarka niemieckiego. Pies zaczął płakać jak dziecko