labrador

Labrador. Psiak tej rasy został odnaleziony porzucony w lesie pod Zgorzelcem w województwie dolnośląskim. Kiedy go odnaleziono, był osłabiony, a jego stan wskazywał, że został wcześniej brutalnie pobity. Zgorzelska policja szuka sprawcy i prosi o pomoc.  

Labrador porzucony pod Zgorzelcem

Labrador został odnaleziony w pod zgorzelskim lesie. Zwierzak był przywiązany do drzewa, nie miał dostępu do wody oraz jedzenie. Nie wiadomo, jak dużo czasu tam spędził, ale wszystko wskazuje na to, że został uratowany w ostatniej chwili. Odnalazł go spacerujący po lecie mężczyzna. 

Znalazłem tego psa nad jeziorem Witka. Był przywiązany sznurkiem do drzewa. Nie miał siły wstać. Po prostu leżał i nawet na mnie nie spojrzał. Był bezsilny – opowiadał pan Damian, który uratował czworonoga.

Pies został niezwłocznie przetransportowany do weterynarza, a o sprawie została poinformowana policja. 

Ktoś go brutalnie pobił

Po badaniach w klinice wyszło, że zwierzak został wcześniej bestialsko pobity. Labrador miał obrzęk mózgu, liczne krwiaki, jego nerki nie pracowały, miał złamaną kość w prąciu oraz masakrycznie owrzodzony żołądek. Był także skrajnie wychudzony. Weterynarz ocenił jego stan jako krytyczny. 

Realnie jest mało prawdopodobne, by jakiekolwiek zwierzę wytrzymało do stanu w którym do nas trafił – podkreślał weterynarz Marcin Górnik. I dodawał, że urazy czworonoga powstały na skutek uderzenia ciężkim przedmiotem lub po kopnięciu.

Nadal nie odnaleziono sprawcy

Cała sytuacja miała miejsce 5 miesięcy temu, ale dopiero teraz zakończyła się walka o życie czworonoga. Niestety nie udało się nadal ustalić sprawcy. Dlatego też zgorzelska Policja prosi o pomoc. Jeśli wiesz coś na temat sprawy 8-letniego labradora lub podejrzewasz do kogo mógł należeć – skontaktuj się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu – apeluje podkom. Agnieszka Goguł z policji w Zgorzelcu. Wszystkie informacje można zgłaszać osobiście lub pod numerem telefonu (75) 64 94 207. 

Miejmy nadzieję, że znajdziemy tego potwora, który mu to zrobił – mówił mężczyzna, który odnalazł czekoladowego labradora. 

Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz kara finansowa do 100 tysięcy złotych. 

Szczęśliwy koniec okropnej historii

8-letni czekoladowy labrador po wielu miesiącach w końcu wyzdrowiał. Trafił także do nowego domu. Do osoby, która odwiedziała psiaka codziennie podczas leczenia. 

labrador
Uratowany labrador

Źródło: tvn24.pl

Zobacz także:

  1. Pierwszy taki wyrok w Polsce! Kobieta skazana za NIETYPOWE znęcanie się nad psami
  2. Znak zodiaku powie Ci, jaki psiak jest dla Ciebie odpowiedni
  3. Jesteśmy w szoku! Zwierzęta zamieszkały w zwłokach mężczyzny