łódź

Łódź. Do miejscowego schroniska trafił skrajnie zaniedbany pies. Został wypatrzony na osiedlu Chojny w Łodzi, od razu został powiadomiony Animal Patrol, który udał się na miejsce. Zwierzak został w trybie natychmiastowym przewieziony do lecznicy, jego stan uniemożliwiał mu normalne funkcjonowanie. 

Łódź: zgłoszenie o skrajnie zaniedbanym psie na osiedlu Chojny

Animal Patrol udał się na miejsce interwencji, po wcześniejszym zgłoszeniu mieszkańców łódzkiego osiedla Chojny. Animal Patrol jest odpowiednikiem warszawskiego Ekopatrolu, czyli specjalnej jednostki Straży Miejskiej. Okazało się, że na ulicy Gładkiej błąka się skrajnie zaniedbany pies. Jego sierść była tak sklejona, że nie mógł się normalnie wypróżniać, ani poruszać. – Trafił do nas piesek, który nie mógł normalnie się poruszać, ani nawet wypróżniać. Był zaniedbywany od bardzo dawna – opowiada Marta Olesińska z łódzkiego schroniska.

Obcięli brudną, sklejoną sierść – ważyła tyle, co pies

Zwierzak trafił pod opiekę doświadczonych weterynarze, ich zdaniem pies ma około 8 lat, a jego stan jest wynikiem wieloletniego zaniedbania. Musiał żyć w bardzo skrajnych warunkach – pełnych wilgoci i brudu. Niestety właściciel nie przejął się tym, że zwierzak nie może już normalnie funkcjonować. – Z pewnością musiał żyć w dużej wilgoci i niesamowitym brudzie. A właściciel ignorował fakt, że sierść coraz bardziej utrudnia mu egzystencję – tłumaczy Olesińska. 

Psiak został także ogolony, cały zabieg musiał się odbywać w znieczuleniu ogólnym. Z zawilgociałej, brudnej i sklejonej sierści powstała swoista skorupa. Po obcięciu została zważona – jej waga przekroczyła 4 kilogramy. Psiak waży niewiele więcej. – Sama sierść ważyła około czterech kilogramów. Pieska nie ważyliśmy, ale z pewnością nie waży dużo więcej – informuje rozmówczyni w rozmowie z TVN24. 

Łódź: policja szuka okrutnego właściciela

Obecnie łódzka policja szuka okrutnego właściciela zwierzęcia. Jeśli masz jakiekolwiek informacje, skontaktuj się z najbliższym komisariatem policji. Funkcjonariusze będą wdzięczni za wszelkie informacje. 

Łódź

Zobacz także:

  1. Piekło! W ich małym mieszkaniu znaleziono 150 zaniedbanych zwierząt
  2. Psy wyrzucane z balkonu, podpalane, żywcem topione. Polacy nie mają serc
  3. Kara w wysokości 65 tysięcy za zabicie zwierzęcia. Słuszna czy przesadzona?