maffashion

Znani i lubiani wielokrotnie już udowodnili, że wywoływanie szoku jest jedną z ich największych zalet i umiejętności. Kompletnie nie wiadomo dlaczego tak się dzieje, ale sami musicie przyznać, że umieją nas doprowadzić do palpitacji serca wskutek niektórych swoich działań. I kiedy już sądzimy, że nic nas nie zaskoczy, oni znów wpadają na kolejny pomysł. Tym razem zaskoczyła nas m.in. Maffashion, Hubert Urbański czy Anja Rubik, którzy przyznali się oficjalnie do morderstwa. Ty też się przyznasz?

Znani i lubiani zamordowali zwierzęta?

Jakiś czas temu na jednym z popularnych, polskich kont na portalu Instagram pojawił się filmik pokazujący Maffashion, Huberta Urbańskiego, Michała Piróga, Anję Rubik, Roberta Biedronia, Zofię Zborowską, Julię Kamińską, Krzysztof Gonciarza – przyznających się do zabicia zwierząt żyjących na wolności. Jeśli kogoś dziwi nasze zdziwienie, to przypominamy iż wiele z tych osób od lat działa na rzecz poprawę losu zwierząt. Dlaczego więc przyznali się publicznie do popełnionych morderstw? Już wszystko wyjaśniamy. 

Dlaczego Maffashion przyznaje się do morderstwa?

Znana blogerka przyznała się do popełnienia strasznego czynu. W rzeczywistości czyn ten nie został popełniony przez nią osobiście. Mówiąc w filmiku, iż kogoś zabiła – nie miała na myśli czynu dosłownego. Nasi polscy celebryci postanowili w ten sposób przykuć uwagę szerszej publiki na bardzo ważny problem, który dotyka zwierzaków. Nawiązali współpracę z Aretą Szypułą, Noizz i fundacją Lonely Whale, wskutek czego powstała kampania BEZ SŁOMKI. Akcja ma na celu całkowite wycofanie plastikowych rurek z restauracji i pubów na terenie całej Polski. 

Dlaczego plastikowe słomki są takie złe?

Jeśli tego nie wiedziałeś, to usiądź wygodnie w swoim ulubionym fotelu i uważnie posłuchaj tego, co chcemy Ci przekazać. Plastikowe słomki mają bardzo istotny wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Okazuje się, że według statystyk są siódmym najczęściej zbieranym śmieciem na światowych plażach. Każdego roku ginie nawet do 100 tysięcy zwierząt wodnych, żyjących w morzach czy oceanach. Dlaczego tak się dzieje? Plastik trafia bardzo często na nielegalne wysypiska śmieci, znajdujące się blisko oceanów czy mórz. Niestety, ale produkując śmieci każdego dnia w swych domach nie myślimy o tym, co dzieje się z nimi potem. Skutki w postaci śmierci niewinnych stworzeń są straszne i każdy z nas jest za to odpowiedzialny. 

W filmie promującym kampanię, Maffashion informuje że zabiła człowieka. Warto przy tym wspomnieć, że nasze plastikowe słomki, których używamy zwykle jednorazowo, zabijają nie tylko zwierzęta. Przyczyniają się również do powolnej śmierci każdego z nas. Jak to możliwe?  Plastikowe elementy trafiają również do wód i roślin, które później spożywamy. 

Skąd pomysł na taką kampanię?

Akcja jest wspierana przez światową organizację Greenpeace. Dzięki nagłośnieniu sprawy, kampania odniosła już swoje pierwsze sukcesy. Światowe koncerny: Ikea, McDonalds i Starbucks zapowiadają wycofanie plastikowych słomek ze swoich restauracji. Proces eliminacji plastiku ze swoich parków rozrywki zapowiedział Walt Disney Company. 

Gwiazdy przyznały się do morderstw

Akcja jest mocna, każda z gwiazd bierze na siebie odpowiedzialność za używanie plastiku, który jest śmiercionośny dla morskich i lądowych zwierząt. Słowa, które wypowiadają w filmie, miażdżą.

Hubert Urbański: “Zabijam delfiny. Regularnie.”

Julia Kamińska: “Zabiłam fokowąsa brodatego.”

Anja Rubik: “Mam na sumieniu lamparta morskiego.”

Robert Biedroń: “Zamordowałem lodofokę grenlandzką.”

Krzysztof Gonciarz: “Zamordowałem kaszalota.”

Zofia Zborowska: “Zabiłam żółwia australijskiego.”

Michał Piróg: “Zabiłem szarytkę morską.”

Jadłonomia: “To ja zabiłam fokę szarą.”

Maffashion: “Odpowiadam za śmierć żółwia.”

Źródła: https://www.instagram.com/areta/ i greenpeace.pl

Zobacz także:

  1. Media o tym milczą! Tysiące psów jest mordowanych pod naszym nosem
  2. Na zlecenie zabili psa siekierą. Powód rozerwie Ci serce
  3. Zwyrodnialcy okaleczyli bestialsko psa. W brutalny sposób chcieli zapobiec ciąży