Mała, kilkumiesięczna kotka bardzo szybko stała się gwiazdą internetu. Wszystko przez jej niezwykły pyszczek, który do złudzenia przypomina ludzką twarz. Valkyria, bo tak kotka ma na imię, jest rasowym maine coon’em. Te kociaki wyglądają trochę inaczej niż nasze koty europejskie, jednak Valkyria wyróżnia się nawet na tle swoich rasowych braci. 

Specyfika rasy maine coon

Maine coon to gigantyczny kot z łagodnością baranka. Maine coon’y potrafią osiągnąć wagę nawet do 15 kilogramów. Tyle waży większy średni pies.

Są 3 historie na temat powstania tej rasy:

  1. Pierwsza zakłada, że występowały one dziko w stanie Maine skąd wzięły swoją nazwę. Człon nazwy „coon” odnosi się do teorii, że są one wynikiem skrzyżowania z szopem praczem (ang. racoon, popularnie coon).

2. Inne wyjaśnienie odwołuje się do sprowadzenia kotów angora Marie-Antoinette przywiezionych do Ameryki przez żeglarzy i europejskich kolonistów w końcu XVIII wieku.

3. Trzecia historia odnosi się do wikingów, którzy mogli zabrać norweskie koty leśne na pokłady swoich statków, gdy podróżowali przez ocean Atlantycki. Norweskie koty leśne wyglądają podobnie do maine coon i te koty mogły się skrzyżować z miejscowymi kotami, dając tym samym początek nowej rasie.

Koty te budzą podziw u wszystkich – właścicieli, weterynarzy, a nawet kocich sceptyków.

Jakie są koty rasy maine coon?

Mają wyjątkowo łagodne i przyjacielskie usposobienie. Uwielbiają towarzystwo, więc dobrym rozwiązaniem jest drugi kot lub inny zwierzak. Są także bardzo lojalne i swoim zachowaniem przypominają bardziej psy, niż koty. Pomimo dość groźnego wyrazu twarzy, są cierpliwe oraz uwielbiają zabawy, dlatego nadają się do każdego domu z dziećmi. Wymagają jednak regularnego czesania długiej sierści.

Galeria

Zachęcamy także do obejrzenia Instagrama Valkyrii.

Nie sądzicie, że jest naprawdę wyjątkowa i oryginalna. Jej spojrzenie wygląda zupełnie, jak ludzie.

Zobacz także:

  1. Smród, odchody i martwe zwierzęta. 275 dzikich zwierząt żyło w skrajnych warunkach
  2. Spróbuj się nie zaśmiać! Te psy wyglądają, jak jedzenie [GALERIA]
  3. Szelki czy obroża dla psa – co wybrać?