maine coon

Największy kot na świecie – na ten tytuł mogą liczyć koty naprawdę sporych rozmiarów. Jeden z byłych rekordzistów świata ważył ponad 13 kilogramów. Teraz do tego tytułu pretenduje kot rasy main coon o imieniu Omar, który został już gwiazdą Instagrama. Jego właścicielka komentując mediom jego wielkość, powiedziała, że nie spodziewała się, że jej pupil urośnie do takich rozmiarów. 

Ile waży największy kot świata? O tytuł pretenduje maine coon o imieniu 

O tytuł największego mruczka pretenduje kot rasy maine coon o imieniu Omar. Ma obecnie 5 lat i mieszka ze swoimi właścicielami oraz dwoma owczarkami szetlandzkimi, Penny i Raffiki. One także posiadają konto w serwisie Instagram, jednak nie mają aż tak wielu fanów, co wielki kot. Obecnie kociak posiada blisko 120 tysięcy obserwujących, a liczba nadal rośnie. 

Koty rasy maine coon z natury uważane są za największe koty domowe na świecie. Wszakże właścicielka Omara nie zdawała sobie sprawy, że kociak urośnie do tak gigantycznych rozmiarów. Jak zobaczycie jego zdjęcia, które są załączone poniżej, będzie w szoku. Kot waży ponad 14 kilogramów i ma 120 centymetrów długości. 

Jaki charakter ma maine coon?

Kiedy Omar trafił do swojej właścicielki był małym, słodkim kociakiem. Jak przystało na kota rasy maine coon, od samego początku był także niezwykle przyjacielski i towarzyski. Jednak jego rozmiar zaskakuje prawie każdego. Zobaczcie zresztą jego zdjęcia. 

Koty tej rasy cechują się także niezwykłym przywiązaniem do właściciela oraz łagodnością. Są świetnymi kompanami dla rodzin z dziećmi. Żyją zazwyczaj też w zgodzie z innymi zwierzętami. 

O tych kotach mówi się także, że są tzw. psami w kocim przebraniu. One nie przywiązują się do miejsca, a do człowieka, co u kotów jest dość rzadkie. Bardzo łatwo też asymilują się w nowym miejscu, dlatego nie musisz się bać np. adopcji dorosłego kota tej rasy. A takie też szukają domów. 

Ile żyje maine coon? Ile kosztuje maine coon?

Oprócz kwestii charakteru ważne są jeszcze kwestie długości życia oraz ceny za kota tej rasy. Chciałam jednak przypomnieć, że my popieramy jedynie kupowanie zwierząt z legalnych źródeł, czyli HODOWLI! Nie zgadzamy się i krytykujemy kupowanie kotów czy psów po tzw. taniości. Niska cena za rasowego zwierzaka oznacza najczęściej to, że żył on w karygodnych warunkach. Kupowanie zwierząt z pseudohodowli jest zwykłym bestialstwem. 

Dlatego jeśli decydujesz się na kota rasowego, znajdź legalną hodowlę. Cena maine coon’a plasuje się w granicach od 2000 do 5000 złotych. Nie sugerujcie się jedynie ceną. Waszym prawem i waszym obowiązkiem jest sprawdzenie hodowli, z której będziecie brać pupila. Macie pełne prawo wejść na teren i zobaczyć w jakim miejscu kociaki czy psiaki żyły. Jest to także uregulowane prawnie w ustawie o ochronie zwierząt z 1997 roku. Jej nowelizacja z 2012 roku wprowadziła zakaz prowadzenia sprzedaży zwierząt poza hodowlami oraz zakaz rozmnażania nierodowodowych psów. 

Długość życia tych kociaków plasuje się między 16 a 20 latami. Ważna jest profilaktyka kota, odpowiednia opieka i dobre żywienie. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Omar the Maine Coon (@omar_mainecoon)

maine coon
Omar, kot rasy maine coon, który pretenduje do tytułu największego kota na świecie
maine coon
Omar w towarzystwie psiego rodzeństwa
maine coon
Jak widać, kot jest większy od swojego psiego brata
maine coon
Omar na kolanach swojego opiekuna
Na rękach właścicielki. Jest ogromny!

Zobacz także:

  1. Pies umierał tygodniami we własnym domu. Nikt mu nie pomógł
  2. Tragiczny efekt wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Tygrys dostał ataku w czasie występu
  3. Znaleziono szczeniaki zamknięte w skrzyni. To, co zrobił im człowiek, rozerwie Twoje serce