małe kotki

Małe kotki cieszą się znacznie większą popularnością niż koty starsze. Częściej tez, niestety, padają ofiara okrucieństw, o czym na pewno przekonał się nie jeden miłośnik zwierząt.

Małe kotki są słodkie i śliczne, jednak często ludzie biorą je bezmyślnie. Kociaki powinny być do minimum 12 tygodnia z mamą, a za wczesne odebranie może skutkować bezradnością i niesamodzielnością kotka w wieku dorosłym.

Małe kotki. Małe kotki po urodzeniu. 

Policja w Anglii znalazła dwa małe kociaki. Przerażone, jednak ich wygląd mocno zdziwił funkcjonariuszy. Ktoś dla zabawy pomalował je markerem na zielono i niebiesko. Na szczęście maluchy szybko zostały uratowane i przewiezione do schroniska Bradford Cat Rescue.

Schronisko ustaliło, iż kocięta mają zaledwie 4-5 tygodni, czyli powinny być jeszcze przy matce. Maluchy zostały nazwane Shrek i Schlumpf oraz od razu wykąpane, aby pozbyć się farby z ich futerka. Zapach chemiczny był tak silny, że przeszkadzał pracownikom, a co dopiero zwierzakom.

Choć normalnie koty nie przepadają za wodą i kąpielą, te dwa były zupełnie spokojne. Wiedział, iż po tym wszystkim, co przeżyły, teraz już są bezpieczne. Zmycie markera nie było proste i trzeba było podzielić to na tury, aby za bardzo nie stresować kociaków, jednak po całkowitym usunięciu niechcianych kolorów, zwierzaki wyglądały pięknie. Czekają teraz na swój nowy domek, gdzie będą bezpieczne i kochane.

Małe kotki po urodzeniu. Małe kotki olx.

Często nawet pseudo hodowle oddają lub sprzedają kocięta w wieku np. 6 tygodni. Unikają oni w ten sposób kosztów związanych z odrobaczaniem i szczepieniami, jednak ten wiek jest zdecydowanie za wczesny, aby kociak stał się samodzielny.

Odpowiedni wiek jest bardzo ważny, zarówno u psów, jak i u kotów. Nasz zwierzak, odebrany za wcześnie, staje się sztuczną sierotą, który przeżywa ogromny stres, wywołany brakiem swojej matki.