Psy

Małe psy i wielka zabawa – Poznaj najpopularniejsze psy małych ras!

 

Małe psy i wielka zabawa Poznaj najpopularniejsze psy małych ras

Mimo, że może Cię kusić, aby wybrać małego psa, ponieważ jest mniejszy, powinieneś zrozumieć, że to, że jest mały, nie oznacza, że jest mniej wymagający lub mniej uwagi. Wszystkie małe psy potrzebują dużo ruchu i dużo uwagi! Wymagają też dużo szkolenia i ćwiczeń. Która rasa jest więc dla Ciebie odpowiednia? Ten artykuł pomoże Ci się tego dowiedzieć! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najczęściej spotykanych psach małych ras!

Małe psy to duży kłopot?

Małe psy sprawiają wiele problemów w pobliżu dzieci. Nie tylko łatwo chowają się pod meblami, ale mogą też przypadkowo wpadać na małe dzieci. Dlatego ważne jest, aby nauczyć dzieci, jak prawidłowo obchodzić się z tymi stworzeniami. Małe psy są również bardziej skłonne do zachowań agresywnych, gdy domagają się uwagi, oddają mocz w celu zaznaczenia terytorium lub błagają o jedzenie. W porównaniu ze swoimi większymi kuzynami, małe psy mogą być bardzo niszczycielskie. Oto kilka wskazówek, jak trzymać małe psy z dala od kłopotów.

Poważnym problemem związanym z małymi psami jest to, że nie szanują one swoich właścicieli tak bardzo, jak większe psy. Małe psy zazwyczaj bardziej boją się ludzi i z tego powodu są bardziej skłonne do agresji. Małe psy są również bardziej wrażliwe na uwagę ludzi, dlatego częściej pstrykają i warczą, aby dać znać, że mają już dość. Poza tym nie są tak imponujące jak większe psy.

Różnica wielkości między małymi i dużymi psami to kolejny problem. Ponieważ małe psy są małe, mogą łatwo prześlizgnąć się przez szczeliny w ogrodzeniu, zostać nadepnięte lub zbyt mocno przytulone. Ponadto małe psy nie są w stanie dotrzymać kroku dużym psom, a jeśli już to zrobią, można je łatwo ukraść. Nawet jeśli kupisz szczeniaka czystej rasy, nie będziesz w stanie dotrzymać mu kroku na długim spacerze. W przeciwieństwie do dużych psów, nie mogą one bawić się z dziećmi i często stają się celem złodziei. Chociaż istnieje wiele potencjalnych zagrożeń związanych z małymi psami, właściciele twierdzą, że nie przeważają one nad ich przerośniętymi osobowościami.

Małe psy są często pomijane jako zwierzęta do towarzystwa. Jednak pomimo tego, że są tak małe, mogą być niezwykle trudne do wytresowania. Trudno je opanować i wytresować, dlatego trzeba być bardzo uważnym, aby nie stały się celem ataku. Wyszkolenie psa może zapobiec takim zachowaniom. Pamiętaj też, że zawsze musisz nadzorować psa, gdy jest na zewnątrz. Dlatego jeśli masz małe psy, trzymaj je na smyczy i nadzoruj podczas zabawy.

Małe psy – rasy wymagające szkolenia

Mimo że wszystkie psy można szkolić, niektóre z nich są bardziej posłuszne niż inne. Niektóre z tych ras, takie jak American Staffordshire Terrier, są na tyle małe, że mogą być trzymane w mieszkaniach, ale na tyle wytrwałe, że mogą patrolować pola uprawne. Psy te mają otwartą osobowość i są lojalne wobec swoich właścicieli. Jedną z ich głównych cech jest skłonność do szczekania, którą można łatwo poskromić dzięki odpowiedniemu szkoleniu.

Mimo że każdą rasę psów można wyszkolić, pudle są znane jako rasy najbardziej podatne na szkolenie. Pudle są znane ze swojej inteligencji i dobrze reagują na pozytywne metody szkolenia. Są one również aktywne fizycznie i potrzebują regularnej stymulacji umysłowej. Shelty natomiast zostały wyhodowane do wypasu bydła i są notorycznymi szczekaczami, ale można je również szkolić do wykonywania sztuczek.

Małe psy nie wymagają wprawdzie tak intensywnego szkolenia jak psy większych ras, ale szkolenie małego psa jest nadal bardzo ważne dla zdrowego i szczęśliwego dorosłego osobnika. Chociaż niektórzy uważają, że małe psy powinny być ignorowane, gdy źle się zachowują, nie powinny. Wykorzystywanie małych psów do szkolenia opartego na karaniu może prowadzić do takich problemów, jak agresja i nieustanne szczekanie, które są niebezpieczne dla Twojego pupila. Zamiast tego stosuj pozytywne metody szkolenia, które obejmują częste pochwały i smakołyki, aby korygować zachowanie psa.

Toy Fox Terrier jest jedną z najmądrzejszych ras małych psów, a chociaż są urocze i słodkie, są również całkiem sprytne. Są również doskonałymi poganiaczami. Zawsze możesz je też wyszkolić do udziału w psich sportach. Można też szkolić owczarka szetlandzkiego, który jest najmniejszą rasą owczarków na świecie, a jednocześnie jednym z najmądrzejszych psów.

Psy – małe rasy potrzebują ruchu

Pomimo swoich rozmiarów psy brachycefaliczne potrzebują co najmniej 20-30 minut ruchu dziennie. Idealne są krótkie spacery lub zabawa w domu. Lepiej jest nosić szelki niż obrożę, która może ograniczać psu oddychanie. Większość ras zabawek można bardzo łatwo wytresować, ale niektóre z nich są nieco trudniejsze. Jeśli planujesz zakup jednego z tych psów, upewnij się, że jesteś przygotowany na poświęcenie czasu na jego szkolenie.

Wiele małych ras nie potrzebuje tyle ruchu, co inne psy, dlatego ważne jest, aby powoli wprowadzać je do codziennej rutyny spacerowej. Najlepiej jest zacząć powoli i zwiększać poziom ćwiczeń w miarę jak pies będzie nabierał kondycji. Nie zapominaj jednak o wprowadzeniu różnych form aktywności dla swojego psa. Niektóre psy uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu i mogą nawet towarzyszyć Ci podczas przejażdżki rowerowej – pamiętaj tylko, aby zabrać ze sobą smycz!

Boston Terrier jest jedną z najbardziej elastycznych ras, ale nadal jest podatny na urazy fizyczne. Ich małe ciała sprawiają, że są podatne na urazy. Skoczny, wesoły Boston Terrier może cierpieć na chorobę zastawki mitralnej, która może prowadzić do niewydolności serca. Chociaż inne choroby u tej rasy są rzadkie, te dwie mogą mieć wpływ na zdrowie psa. Zawsze trzymaj swojego Boston Terriera na smyczy, kiedy wyprowadzasz go na zewnątrz.

Wszystkie psy potrzebują ruchu, ale małe rasy są szczególnie podatne na problemy ze stawami i sercem. Ćwiczenia fizyczne mogą wspomóc zdrowie stawów i zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów ze stawami, chrząstkami i łatwo łamiącymi się kośćmi. Małe psy potrzebują codziennego ruchu, ale dokładna ilość ćwiczeń zależy od rasy i stylu życia właściciela. Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, wybierz rasę taką jak pudel lub jamnik.

Małe rasy psów – problemy zdrowotne

Małe rasy psów są podatne na różne problemy zdrowotne, o których powinieneś wiedzieć. Duża część tych problemów jest uleczalna, ale są też takie, których nie da się wyleczyć. Na przykład, u większości starszych psów występuje szmer w sercu. Jest on spowodowany chorobą zastawki, która oddziela górną komorę serca od dolnej, co powoduje cofanie się krwi do górnej komory. Stetoskop może pomóc zdiagnozować szmery w sercu u Twojego psa, a jeśli będą się one nasilać, mogą prowadzić do zastoinowej niewydolności serca.

Mimo że wszystkie rasy psów są urocze, są one podatne na określone problemy zdrowotne. Chociaż wiele z nich ma tych samych przodków co duże psy, ich problemy zdrowotne są znacznie inne. Ważne jest, aby dowiedzieć się więcej o tych problemach i być świadomym ryzyka z nimi związanego. Regularne wizyty u lekarza weterynarii są ważnym elementem opieki nad psem miniaturowym. W ten sposób będziesz w stanie w porę wykryć wszelkie problemy.

Jeśli myślisz o kupnie małego psa, powinieneś wiedzieć, że niektóre z największych problemów zdrowotnych, z jakimi mogą się spotkać, mają podłoże genetyczne. Ponadto, niektóre rasy są bardziej podatne na alergie skórne. Alergie te są wywoływane przez określone pokarmy i alergeny. Są one również podatne na ukąszenia pcheł. Regularne wizyty u weterynarza pozwolą Ci zidentyfikować i leczyć wszelkie problemy zdrowotne Twojego psa oraz utrzymać go w zdrowiu.

Mniejszy rozmiar oznacza mniejsze ryzyko dla zdrowia, ale średnia długość życia mniejszego psa jest zazwyczaj dłuższa niż większego. Małe psy są również podatne na różne problemy zdrowotne, ale średnia długość życia małych psów jest znacznie dłuższa niż ich dużych odpowiedników. Rasy brachycefaliczne, na przykład, mają tendencję do problemów z oddychaniem, a niektóre z nich mogą wymagać operacji.

Rasy małych psów domowych – TOP 10

Wśród małych psów domowych jest wiele ras do wyboru. Poniżej znajduje się lista 10 najlepszych z nich oraz informacje na temat ich osobowości. Eskimos amerykański jest najbardziej znany ze wszystkich psów i ma piękną, puszystą, białą sierść. Jest to rasa, która uwielbia ludzi i ma bardzo powściągliwą osobowość. Ważą około 25 funtów, ale występują również w mniejszych rozmiarach, więc są doskonałym wyborem dla kogoś, kto chce mieć małego psa.

Małe psy występują w różnych rozmiarach i kolorach. Niektóre z nich są bardzo małe, podczas gdy inne są wysokie i smukłe. Niektóre małe rasy psów świetnie sprawdzają się jako psy do kolan, inne jednak nie. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, wiele z nich potrzebuje dużo ruchu, aby zachować zdrowie. Niezależnie od tego, czy masz dużo czasu na codzienne spacery, czy wolisz większe psy o większej energii, na pewno znajdziesz odpowiedniego dla siebie małego psa.

Poodle występują w trzech różnych rozmiarach: toy, miniaturowy i standardowy. Oba są małe, ale bardzo kochane. Pudle są bardzo inteligentne i stanowią dobry wybór dla rodzin z młodszymi dziećmi. Wymagają codziennej pielęgnacji i są hipoalergiczne. Typowy pies pomorski nie gubi zbyt wiele sierści. Shih Tzu jest również doskonałym wyborem dla osób, które nie chcą zajmować się dodatkową sierścią.

Istnieje wiele innych ras małych psów domowych, w tym papilon, berneńczyk i maltańczyk. Berneńczyk to niezawodny pies pracujący, który lubi przywiązywać się do jednej osoby. Maltańczyki i szkockie szelmy są małe i inteligentne, a ich wielkość sprawia, że świetnie nadają się do mieszkania. Uwielbiają poznawać świat i są bardzo podatne na szkolenie.

string(15) "sidebar_layouts" 1