niedźwiedź brunatny

Wielokrotnie pisaliśmy już o tym, by nie przygarniać do domu dzikich zwierząt. Ta historia jest jednak inna i wyrażamy pełen podziw za szybką i skuteczną decyzję. Zdania jednak nie zmieniamy. Nadal uważamy, że dom z ludźmi to nie jest miejsce dla dzikich zwierzaków. Należy mimo to wziąć poprawkę na to, czym jest ratowanie zwierząt i chwilowe przetrzymywanie ich w celu ratowania, a czym kupowanie i trzymanie tylko w warunkach domowych. Pewien niedźwiedź brunatny przekonał się o tym na własnej skórze. 

Niedźwiedź brunatny spotkał człowieka

Policjant z Town of Carroll w New Hampshire uratował dwa niedźwiadki. Na pierwszego natknął się jadąc samochodem. W pewnym momencie dojrzał, jak niedźwiedź brunatny usiłował przejść przez jezdnię razem ze swoimi dziećmi. Policjant przyznaje, że był to dość niecodzienny widok. Uważał bowiem, że zwierzęta jeśli są małe, unikają  miejsc, w których mogłyby spotkać ludzi. 

Niedźwiadek nie mógł nadążyć 

Jeden z maluchów nie był w stanie nadążyć nad swoim stadem. Zdaniem policjanta, maluch był najsłabszy z całej gromadki. Niespodziewanie niedźwiadek usiadł na środku jezdni i poddał się. Niedźwiedzia mama próbowała pomóc swojemu dziecku, ale musiała pilnować pozostałych dzieci. Musiała podjąć najtrudniejszą w życiu decyzję i wybrać. Zadecydowała, że zostawi maluch na jezdni i odejdzie razem z pozostałymi pociechami. 

Dalsze losy malucha

Policjant postanowił wysiąść z samochodu, kiedy tylko zobaczył, że mama niedźwiadka odeszła na tyle daleko, że nie stanowi już zagrożenia kogoś, kto spróbuje się zbliżyć. Wziął maleństwo na ręce i zabrał do samochodu. Nie mógł pozwolić, by coś mu się stało. 

Tego samego dnia, ten sam policjant znalazł jeszcze jednego niedźwiadka. Jak się okazało maluch był chory i należał do tego samego miotu, co niedźwiadek siedzący na jezdni. Niedźwiadki mają zapewnione odpowiednie warunku, a policja zapewnia że kiedy tylko podrosną i zostaną wyleczone, wrócą na wolność. 

Zobacz także:

  1. Właściciel zniknął, pies przez rok siedział w tym samym miejscu
  2. Te zwierzaki strasznie cierpią przez Twoją głupotę. To musi się skończyć
  3. 20+ rozczulających zdjęć. Zwierzęce rodziny, które roztopią Twoje serce