We wsi Wijewo w województwie wielkopolskim dokonano makabrycznego odkrycia. Dwie dziewczynki znalazły nad rzeką worek. To, co znalazły w środku na pewno spowoduje u nich traumę. W środku znajdowały się cztery martwe psy i jeden, który cudem przeżył. 

Dzieci znalazły martwe psy

W dniu 25 lipca na profilu dziewczynki o imieniu Wiktoria (wpis jest załączony poniżej) pojawił się bardzo dramatyczny i makabryczny wpis.

Dzisiaj na ulicy Poselskiej w Wijewie przy stawie znaleziono worek z 5 szczeniakami 1 z nich przeżył. Ten kto to zrobił powinien się wstydzić i sam zamknąć się w tym worku!!! – tekst zawarty we wpisie Wiktorii.

To smutne, że dzieci muszą apelować o takie rzeczy. Co stało się ze światem, że to dzieci uczą dorosłych moralności i dobrego traktowania zwierząt. 

Wpis dziewczynki został udostępniony kilkaset razy, a pod nim posypała się lawina komentarzy. Wypowiedzi pod postem najczęściej zawierają niecenzuralne słowa i są kierowane do zwyrodnialca, który wyrzucił szczeniaki w worku – skazując je na straszną śmierć. Nam jest żal dziewczynek, bo ten okropny i drastyczny obraz na długo zostanie w ich głowach. Może się to w przyszłości odbić na ich stanie psychicznym.

Sprawa nie została zgłoszona na Policję

Jako, że tego makabrycznego okrycia dokonały dwie niepełnoletnie dziewczynki, zrobiły co mogły. Wrzuciły zdjęcia i post do mediów społecznościowych. Jednak sprawa nie została początkowo zgłoszona na policję. Pewnie nikt nie powiedział dzieciom, że w takiej sytuacji powinien być to pierwszy krok. Jednak pod wpływem rozchodzenia się informacji o tym makabrycznym znalezisku, sprawą zainteresowała się redakcja serwisu ziemialeszczynska.pl. Właśnie dziennikarze tego medium zgłosili sprawę na Policję, okazało się też, że wcześniej te informacje nie dotarły do służb.

Obecnie zostało wszczęte postępowanie. Sprawca nie został niestety namierzony, dlatego służby proszą o kontakt, jeśli ktoś ma informacje na temat suki w ciąży, małych szczeniąt czy podejrzewają, kto mógł dokonać tego makabrycznego czynu.

Jednak dziewczynkom należą się wielkie brawa! Zrobiły naprawdę wszystko, co w ich mocy. Nie jest ich winą, że nie wiedziały, że bardzo ważną sprawą jest zgłoszenie makabrycznego znaleziska na Policję. Jesteśmy pod wielkim wrażenie, że te dwie dziewczynki nie przeszły obojętnie obok tego worka – dzięki temu jednemu psiakowi udało się przeżyć.

Zobacz także:

  1. Lincz na gwieździe TVN. Zasłużył na takie potraktowanie?
  2. Zdjęcie wstydu. Od 40 lat skazujemy psy na gehennę i straszną śmierć
  3. Pies został porwany. Zrobił niezwykłą rzecz, by wrócić do opiekuna