mastif

Mastif należący do Hayden Howard spotkał na swojej drodze naprawdę okrutnych ludzi. Jego właścicielka otacza go jednak opieką i dzięki temu udało się uratować zwierzaka. Gdyby nie jej czujność, życie Jacksona skończyłoby się zbyt szybko i w męczarniach. 

Mastif trafił na ludzkie bestie, poraniły go

Mastif należący do Hayden, jest niezwykle pogodnym psiakiem. Jego opiekunka otacza go miłością oraz odpowiednią opieką. Wizyty u weterynarza odbywają się regularnie, a w razie konieczności niezwłocznie jest tam zawożony. Dzięki temu udało się odkryć to tragiczne zdarzenie i uratować Jacksona. 

Jak to Pani Howard ma w zwyczaju, zaczęła przytulać swojego psiaka pewnego wieczora. Wtedy zobaczyła, że zwierzak na całym ciele ma rany – było ich kilkadziesiąt – a pod skórą wyczuwalne były spore zgrubienia. Kobieta niewiele się zastanawiając, zabrała psa do weterynarza. Prawda okazała się wstrząsająca!

Mastiff czy mastif? Co trzeba wiedzieć o tej rasie?

Nazwa ta, stosowana jest w nazewnictwie psów molosowatych, a konkretniej molosowatych w typie mastif, np. mastif angielski, cane corso czy tosa. A jeśli chodzi o polską nazwę, to pisze i mówi się mastif. Wersja przez dwa f, obowiązuje w języku angielskim. 

Są to psiaki o mocnych charakterach, są uparte, ale także niezwykle wierne. Polecane są osobom, które mają doświadczenie w wychowaniu czworonogów. Jeśli nie miałeś nigdy psa, nie decyduj się na molosy. Są one energiczne, pełne temperamentu i mocno terytorialne. Swoją rodzinę traktują jak stado i bronią jej przed obcymi. Potrzebują więc konsekwentnego właściciela. 

Jackson został bestialsko postrzelony, miał kilkadziesiąt ran

Po wykonaniu badania w gabinecie weterynaryjnym, okazało się, że psiak był ofiarą zwyrodnialców. Urządzili oni sobie z niego żywą tarczę. W jego ciele było około 60 śrutów. 

Naboje zostały znalezione nawet pod jego powiekami, początkowo udało się wyciągnąć też tylko połowę z jego ciała. Reszta musiała zostać wyciągnięta później, kiedy pies wróci do stabilnego stanu. Kiedy weterynarz pokazał kobiecie, to co znajdowało się w jej pupilu, nie mogła ona powstrzymać łez. Nie dziwimy się zupełnie. Zobaczcie poniżej, jak wyglądała droga Jacksona do wyzdrowienia. Dzięki czujności właścicielki został on uratowany.

Ile waży mastif? Ile żyje mastif?

Mastif to psiak, jak pisałam wyżej, molosowaty. Jest to grupa, do której zaliczają się spore, silne i mocno zbudowane psy. Często ich waga przekracza nawet 50 kilogramów – ja np. ważę niecałe, więc byłby ode mnie cięższy. Trzeba pamiętać właśnie też o tym, przy wyborze psiaka. 

Ile żyją mastify? Niestety za byciem dużym psem, idą nieprzyjemne konsekwencje. Do psów molosowatych zaliczany jest także dog – średnia długość ich życia to ok. 8-9 lat. Co przy długości życia, np. jamnika (15-16), jest naprawdę krótkim czasem. 

Zobacz także:

  1. Przerażające! Myślał, że to plastikowa butelka, to co zobaczył, złamało mu serce
  2. Zabiliśmy ponad 80% zwierząt na Ziemi. To dopiero początek
  3. Machina okrucieństwa rozbita. Właściciel pseudohodowli usłyszał wyrok, niesprawiedliwy