Znęcanie nad zwierzętami ma miejsce na całym świecie. Jedni ludzi uważają koty i psy za członków rodziny, inni traktują żywe stworzenia jak zbędną rzecz lub materiał do wyładowania złości. Znęcanie się to nie tylko bicie zwierzaka, ale również jego głodzenie, nie otaczanie odpowiednią opieką i gnębienie psychiczne. Niestety oprawcy nie zawsze zostają ukarani, a po odebraniu pupila, biorą następnego i postępują z nim w ten sam sposób.

Skatowany pies został ukarany za szczekanie

Pies, o którym dzisiaj piszemy, padł ofiarą bezwzględnego i okrutnego człowieka, który uważał się za jego właściciela. Został odnaleziony przez wolontariuszy na ulicach Iranu z zaciśniętą bardzo ciasno liną na szyi. Człowiek, który powinien się nim opiekować, chciał go w ten sposób uciszyć – ponoć miał dość głośnego szczekania czworonoga. Wywlókł go w środku nocy z domu i obwiązał bardzo ciasno jego gardło sznurem. Następnie zostawił zawierzaka na pastwę losu.

Znęcanie nad zwierzętami powinno być surowo karane

Sznur niezwykle dotkliwie poranił czworonoga. Wdała się infekcja, a pies potwornie opuchł. Wyglądał, jakby był bardzo pogryziony przez osy, mając na nie uczulenie. Gdy został znaleziony, był na granicy życia i śmierci. Przez ściśnięte gardło nie mógł niczego przełykać: głód i pragnienie powoli go zabijały. W takim stanie znaleźli go wolontariusze grupy ratującej zwierzęta SEZAR. Niestety, inne osoby były obojętne na los porzuconego psa.

Pies był bardzo nieufny, a wolontariuszom z trudem udało się go złapać. Nie dziwi nas to, po takich doświadczeniach miał zapewne wielki uraz do ludzi. Niestety nie udało się znaleźć oprawcy czworonoga. Ale pies od razu trafił pod wykwalifikowaną opiekę i wrócił do zdrowia. Wolontariusze nie wiedzieli, jak nazywał się wcześniej. Dali mu więc imię Dalevar, co oznacza w języku perskim “odważny”. Z pewnością ten psiak zasługuje na podobne imię.

Życzymy Dalevarowi wiele miłości i żeby na jego drodze stawali tylko dobrzy ludzie. A za znęcanie nad zwierzętami powinny być bardzo surowe kary. Jeśli też tak uważacie, udostępnijcie ten wpis dalej.

Zobacz także:

  1. Walki psów zniszczyły jej życie, to co zrobiła później rozrywa serce
  2. Szukamy sprawcy bestialskiego zakatowania psa! Pomóżcie
  3. Otyły pies. Kilka rad, jak sobie z tym poradzić