Milicz

Milicz. To tam miał miejsce ten bestialski czyn. 19-latka bestialsko wyrzuciła swojego pupila na śmietnik. Okrucieństwo wobec zwierząt, jest zawsze niezwykle karygodnym postępowaniem. Kiedy robią to dorośli, jest niewybaczalne. Jednak, kiedy czyn ten jest popełniony przez dzieci, bądź nastolatki – pewne jest, że to rodzice zawinili. 

Milicz: znaleziono zwierzaka w śmietniku

Sytuacja wydarzyła się na początku sierpnia. Mieszkaniec Milicza usłyszał hałas dochodzący ze śmietnika. Zaniepokoił się tymi odgłosami i postanowił sprawdzić, skąd dokładnie dobiega. Okazało się, że w niewielkiej klatce, w worku na śmieci znajdował się królik. Nie miał w środku ani jedzenia, ani wody. Został skazany na śmierć przez osobę, która się go pozbyła w tak brutalny sposób. 

– Zwierzę było zamknięte w małej klatce, która dodatkowo była owinięta workiem foliowym – informuje podinsp. Sławomir Waleński z policji w Miliczu. 

Co się stało z porzuconym królikiem?

Szczęśliwie w miejscowości Milicz był czynny tamtego dnia weterynarz. Mężczyzna, który znalazł zwierzątko, dostarczył mu natychmiast świeżej wody i zabrał do weterynarza na kontrolną wizytę. 

– Tylko przypadek sprawił, że pozbawiony wody królik przeżył. Po odnalezieniu trafił do lekarza weterynarii – relacjonuje Waleński. 

Sprawa została również zgłoszona na policję. Funkcjonariusze próbowali ustalić właścicieli zwierzęcia i zrobić wszystko, by osoby te odpowiedziały za swoje postępowanie. 

Milicz: znaleziono sprawcę

Okazało się, że właścicielką zwierzęcia była 19-letnia mieszkanka Milicza, która za swój czyn odpowie przed sądem. Postawiono kobiecie zarzut znęcania się nad zwierzęciem i grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Zwierzak trafi do nowych opiekunów. 

Kto zawinił?

Sprawczyni zachowania jest bardzo młoda, można śmiało powiedzieć, że dopiero zyskuje wiedzę o życiu. Nie chcemy nikogo osądzać, jednak sądzimy że prawdopodobnie winę za zachowanie dziewczyny mogą ponosić rodzice, a konkretniej brak odpowiedniego wychowania. Dlatego tak ważne jest uświadamianie naszych pociech już od najmłodszych lat. Kiedyś już o tym wspominaliśmy, wychowanie w świadomości i miłości do zwierząt jest kluczowe do tego, by przełożyło się to na najbliższe lata. 

Młoda kobieta zamknęła królika w klatce, owinęła workiem foliowym i wyrzuciła do śmietnika
Milicz: wyrzucono królika do śmieci

Zobacz także:

  1. Przez lata psy żyły w piwnicy. Odzyskały wolność, ich radość jest niesamowita
  2. Zakopał zwierzę żywcem! Dzieci je uratowały, film opublikowano w sieci
  3. Okropna znieczulica. Psiak umierał w torturach na oczach przechodniów