Mops jest cudownym psem, który z powodzeniem nadaje się dla ludzi, którzy nie lubią zbyt dużo ruchu. Wolne dni wolą zaś spędzać na czytaniu książek czy oglądaniu telewizji. Husky jest z kolei bardzo żywiołowym zwierzęciem, które potrzebuje porządnego wybiegania. A jaki jest pugsky, zwany również hug’iem? Które cechy odziedziczył? Przekonajcie się.

Mops jest maleńkim pieskiem, który musiał niegdyś zapłodnić husky’ego. Jak to możliwe? Przeczytajcie poniższy artykuł i sami się dowiedzcie. Następnie zobaczcie również zdjęcia tych uroczych szczeniaczków! Musicie je zobaczyć, są naprawdę szokujące. 

Mops maleńkim psem nadającym się dla leniwego człowieka? 

Psy tej rasy nie potrzebują zbyt dużego ruchu, przez co mogą stać się idealne dla osób, które nienawidzą zbyt wysiłku. Można się z tego śmiać lub nie, lecz naprawdę będą się nadawały dla ludzi leniwych. 

Poza tym mopsy są bardzo kontaktowe i ciekawskie. Potrzebują opieki swojego człowieka i  bardzo źle znoszą samotność. Dobrze wprowadzone będą się nadawały, jako psy rodzinne. Wykazują z reguły spore posłuszeństwo, jednak nie można stwierdzić, że jest ono zakorzenione w rasie. Dlatego warto pamiętać, by rozpocząć szkolenie z posłuszeństwa już od wczesnego wieku. Pozwoli to  mieć pewność, że pupil nie będzie próbował zachowań uznanych przez nas, jako nieodpowiednie. Dodatkowym atutem będzie z pewnością znajomość komend, która zapewni pewnego rodzaju spokój ducha nam-właścicielom.