mops

Mops to wesoły psiak, bardzo towarzyski. Staje się on coraz bardziej popularny, ze względu na jego prosty i łatwy charakter. Świetnie sprawdzi się dla nowicjuszy w psim świecie. Pitbull, a właściwie amerykański pitbulterier jest bardzo muskularnym i sprawnym fizycznie psem, który nada się jedynie dla aktywnych osób, nie są typowymi kanapowcami i wymagają odpowiedniego oraz konsekwentnego przewodnika.

Mopsy z powodu swojej wciąż rosnącej popularności, trafiają w ręce pseudohodowców i stają się ich ofiarami. W takich miejscach czeka je jedynie ból, cierpienie i w przypadku suczek, zbyt częsty rozród, a gdy już nie jest w stanie wydać więcej szczeniaków, cudem znajdzie się w schronisku.

Pitbulle niestety swoją opinię zawdzięczają ludziom, którzy nie znają specyfiki rasy, a raczej patrzą na wygląd, wnioskując, że są to psy agresywne. Niestety media nie pomagają tej rasie psów, a wręcz przeciwnie. Z czego to wynika? Przez brak odpowiedzialności i świadomości u właścicieli. 

Mops i pitbull zostały skrzyżowane? Efekt jest niesamowity!

W psim świecie istnieje wiele, na prawdę wiele hybryd, od tych naprawdę niespodziewanych i dziwnych jak hybryda chihuahua‘y i pitbula, po te, które stają się coraz popularniejsze, jak np. połączenie psa z wilkiem. Co może wyjść z takich mieszanek?

Oczywiście kundelki. Na świecie mamy ogromny problem bezdomności. Schroniska pękają w szwach, brakuje funduszy, brakuje karmy. Dla niektórych psów schronisko jest na tyle przytłaczające, przerażające, że się wycofują, stają lękliwe, co może prowadzić do agresji. Zmniejsza się wtedy bardzo znacząco ich szansa na nowy dom. Absolutnie nie powinniśmy popierać rozmnażania kundelków, nie gdy tyle wciąż czeka na, choć odrobinę miłości i ciepła.