mustang

Mustang to rasa dzikich koni, która jest już w zasadzie wytępiona przez ludzkość. Nieliczne osobniki (około 10 000) znajdują się pod ochroną od 1971 r. Pomimo tego nadal padają ofiarą farmerów i hodowców bydła, którzy nie ominą żadnej okazji na złapanie tych pięknych i dorodnych koni. Tak właśnie było w przypadku tej historii, którą to zaraz będziecie mogli przeczytać. 

Mustang: co muszę wiedzieć o tych zwierzętach?

Mustang, jak już wspomniałam jest rasą dzikich koni żyjących w naturalnych warunkach. Niestety jest już praktycznie wytępiona. Zamieszkuje około 10 zachodnich stanów USA. Mustangi spokrewnione są ze wszystkimi końmi, dlatego też ich wygląd praktycznie niczym się nie różni od pozostały przedstawicieli gatunku. Wywodzą się od koni przywiezionych z Hiszpanii do Ameryki Północnej. Część przywiezionych przez nich koni, w różnych okolicznościach dostała się na wolność i wtórnie zdziczała, tworząc na prerii nową rasę. W XVIII wieku bardzo liczna rasa występująca w USA (około 5 mln osobników).

Pracownicy Biura Zarządzania Ziemią próbowali zaatakować mustangi

W ostatnim czasie w Utah pracownicy Biura Zarządzania Ziemią próbowali schwytać źrebaki mustangów. Konie panicznie bały się helikoptera, który został użyty do tegoż celu. Szokujące zdjęcia wywołały ogromną burzę oraz protesty obrońców praw dzikich koni. Przerażone zwierzęta biegły bardzo szybko przez co zapędzały się w pułapkę w postaci znajdującego się nieopodal drutu kolczastego. W wyniku czego niektóre z tych zwierząt doznały deformacji kończyn. Zwierzaki, które udało się złapać zostały raz na zawsze rozdzielone ze swoim stadem. Już nigdy nie będą cieszyć się wolnością. Zostaną wystawione na sprzedaż.

American Wild Horse Campaign: to nie jest pierwsza taka sytuacja

Okazuje się, że jest to znany proceder, który również praktykowany jest dość często. Członkowie organizacji będącej głosem dzikich zwierząt w społeczeństwie apelują o to, by te dzikie konie mogły pozostać wolne. Pracownicy American Wild Horse Campaign stale monitorują traktowanie tych zwierząt. Niestety jak już wcześniej wspomniałam, pozostawia ono wiele do życzenia. 

Przerażone konie uciekały przed goniącym je helikopterem. Były kierowane na drut kolczasty

Przerażone konie uciekały przed goniącym je helikopterem. Były kierowane na drut kolczasty

Zobacz także:

  1. Jeśli te zwierzęta umrą, ty też umrzesz. Ktoś zabił w Polsce 2 500 000 tych niewinnych stworzeń
  2. Ludzkość zabiła ponad 80% zwierząt na Ziemi. Zszokowany? To nie wszystko!
  3. Życie i śmierć zwierząt nic nie znaczy dla większości polaków. Czy to się zmieni?