szczeniaki

Pogoda w tym roku dopisuje, mamy iście afrykańską pogodę. Niestety ciągłe upały powodują wysuszanie lasów i łąk. W związku z tym coraz łatwiej jest o wzniecenie pożaru, choćby przez przypadek. Niewiele trzeba, by wywołać tragedię. Pewne szczeniaki przekonały się o tym na własnej skórze.

Zgłoszenie o pożarze

Strażacy dostali zgłoszenie o palącym się domu w Palm Coast na Florydzie. Przybyli czym prędzej na miejsce. Szczęśliwie udało im się błyskawicznie ugasić powoli rozprzestrzeniający się pożar. Jednak to, co zastali w środku budynku, bardzo ich zaskoczyło i nie byli przygotowani na taką tragedię. Każde wezwanie i każda interwencja jest zawsze inna. Wydawałoby się, że pracownicy służb ratowniczych powinni być przygotowani na wszystko, ale na pewne zdarzenia nie sposób się przygotować. 

Nietypowa akcja ratunkowa

W płonącym domu znajdowało się dwoje ludzi – ojciec z małą córką i ich mali pupile, sześć szczeniaków. Ludzie zostali w trybie pilnym przewiezieni do szpitala z podejrzeniem zatrucia czadem. Kiedy wreszcie wydobyto szczeniaki, okazało się że są one w równie ciężkim stanie, co ich właściciele. Szczęśliwie ratownicy zostali obowiązkowo przeszkoleni na wypadek takiej sytuacji. Szczeniaki dostały maski tlenowe, dzięki czemu zostały doprowadzone do w miarę normalnego stanu. Po tym, jak się trochę ożywiły zostały przetransportowane do lecznicy weterynaryjnej, gdzie udzielono im dalszej pomocy. 

Zdaniem weterynarza, wszystkie szczeniaczki przeżyły tylko dzięki szybko przeprowadzonej akcji strażaków. Można więc uznać, że maluchy zawdzięczają im życie.

Jak ratować zwierzaki gdy wybuchnie pożar?

Jeśli znajdujesz się w domu, a obok Ciebie są Twoje pupile-natychmiast wyjdź razem z nim. Wezwij też straż pożarną, szybkie podjęcie działań ratunkowych przyniesie większe szanse na uratowanie dobytku. Zabezpiecz siebie i zwierzaka. Musisz mieć pewność, że jesteście bezpieczni. Nie wpadaj w panikę, to jeszcze nikomu nie pomogło. Jeśli podopieczny zdążył nawąchać się dymu powstałego wskutek spalania, poproś strażaków o założenie mu maski tlenowej. 

Strażacy wyciągnęli nieżywe szczeniaki z pożaru. Zrobili wszystko co możliwe by je uratować. Wzrusza

Zobacz także:

  1. Chcieli zakopać małą suczkę w lesie. Wtedy zdarzył się cud!
  2. Uważajcie na swoje psy! Grozi im wielkie niebezpieczeństwo
  3. Psiak przeżył pożary w Grecji. Ukrył się w nietypowym miejscu, to go uratowało