Już od 30 lat właściciele czworonogów stają w boju o wątpliwie prestiżową nagrodę dla swojego pupila, czyli tytuł najbrzydszego psa świata. W tym roku tytuł “Najbrzydszy pies świata” trafił w łapy buldoga angielskiego Zsa Zsa.

Tytuł “Najbrzydszy pies świata” trafił w łapy bulgoga angielskiego Zsa Zsa

Co roku plebiscyt na najbrzydszego psa świata przyciąga tysiące widzów, którzy nie wiedzieć czemu lubią oglądać niewyględne czworonogi. Główną wygraną w konkursie jest 1500 dolarów, więc to na pewno nie chęć zarobku kieruje właścicielami zgłaszanych pupili. Zsa Zsa, do którego trafiła nagroda może pochwalić się krzywym zgryzem, za długim językiem i postawą przypominającą pająka. Podczas konkursu w Petalumie w stanie Kalifornia udało mu się pokonać kultowego, utrzymującego od lat tytuł “Najbrzydszy pies świata” Rascal Deux oraz wyglądającego jak rozpadająca się gwiazda rocka, mieszankę grzywacza chińskiego i jamnika – Himisaboo.

Ale przecież i tak wszystkie psy są piękne, prawda?

Laureatka roku 2016 – suczka Sweepee Rambo, miks chihuahuy i grzywacza chińskiego

Laureatka roku 2017 – suczka Martha, mastiff neapolitański. Przez pierwszych właścicieli była trzymana w okropnych warunkach, a od pewnej śmierci uratowali ją aktywiści niosący pomoc zwierzętom z Dogwood Animal Rescue Project.

Zobacz także:

  1. To jest prawdziwa miłość
  2. Wystraszony szczeniak znaleziony pod autem wyrósł na kochanego, pięknego psa
  3. Pies na smyczy tak czy nie? Wyjaśniamy