Najdziwniejsze zwierzęta na świecie są tak ekscentryczne, że nie jednemu przez myśl przechodzi, że nie istnieją. My jednak prezentujemy galerię, która przedstawiam oryginalne i momentami przerażające stwory, ale wszystkie są prawdziwe. Niestety o niektórych nadal mamy mało informacji, ale ich wygląd jest naprawdę interesujący. Spójrzcie sami.

Najdziwniejsze zwierzęta świata otwieramy wyjątkowym okazem. Na pierwszy ogień idzie zwierzę, które zawsze chodzi w pełnym i mocnym makijażu. Poznajcie czerwonoustą rybę nietoperz. 

Najdziwniejsze zwierzęta. Dziwne zwierzęta w Polsce zdjęcia

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie istnieje wiele gatunków zwierząt, które wyglądem odbiegają od naszych standardowych psiaków i kociaków. Możemy spotkać np. ryby z zębami czy takie, które swoim wyglądem przypominają nietoperza. Nie ma niestety żadnych śladów czy dowodów, że tak ekscentryczne zwierzęta żyją na terenie naszego kraju. Jednak wszystko przed nami. 

Naukowcy co chwilę odkrywają nowe gatunki, które wcześniej nie były znane, a lista się powiększa. Duża część tych zwierząt jest narażona w duży sposób na wyginięcie. Zazwyczaj przez działalność człowieka. WWF, czyli Światowa Organizacja na rzecz Natury opublikowało w ostatnim czasie przerażające raporty. Według nich człowiek jest odpowiedzialny, za wyginięcie ponad 60% zwierząt na globie. 

Wiemy, że jak świat światem, zwierzęta wymierały. Codziennie na listę gatunków, które wyginęły, wpisywanych jest kolejnych 25. Nie znaczy to jednak, że ludzie nie powinni brać odpowiedzialności za swoją działalność. Do tej pory miały miejsce pięć razy “wielkie wymierania”, kiedy to z globu znikały wszystkie zwierzęta. To, co obserwujemy obecnie, nazywane jest szóstą katastrofą. Niestety dzieje się to w zastraszającym tempie — w ciągu 40 lat populacja zwierząt kręgowych spadła o ponad połowę. 

Najdziwniejsze zwierzęta: czerwonousta ryba nietoperz

najdziwniejsze zwierzęta

Ta ryba została odkryta u wybrzeży Wysp Galapagos. Jej płetwy, w przeciwieństwie do innych ryb, służą jej do poruszania się po dnie oceanu, a nie do pływania. Charakterystyczne dla tego zwierzęcia są krwisto czerwone usta.

Najdziwniejsze zwierzęta: mitsukurina

najdziwniejsze zwierzęta

Jest to bardzo rzadki rodzaj rekina, o niezwykłym różowym kolorze. Mieszka on bardzo głęboko w oceanie, na głębokościach powyżej 100 metrów, dlatego nie jest zagrożeniem dla ludzi.

Najdziwniejsze zwierzęta: żronkowate osy

najdziwniejsze zwierzęta

To osy, które nie posiadają skrzydeł. Ze względu na swoje ubarwienie często nazywane są “mrówkami pandami”. Ich użądlenia są bardzo bolesne. Odkryte zostały w Chile.

Najdziwniejsze zwierzęta: płazowiec bezpłucny (atretochoana)

najdziwniejsze zwierzęta

To zwierzę należy do rodziny płazów beznogich. Ma bardzo szeroką i płaską głowę oraz mięsistą płetwę grzbietową.

Najdziwniejsze zwierzęta: umbonia spinosa

najdziwniejsze zwierzęta

Jest daleką krewną cykad. Jej główny pokarm to łodygi roślin.

Najdziwniejsze zwierzęta: tenrekowiec pręgowany

najdziwniejsze zwierzęta

Żywią się jedynie owadami. Możemy je spotkać w Afryce i na Madagaskarze. 

Najdziwniejsze zwierzęta: fruczak gołąbek

Najdziwniejsze zwierzęta

Latem możemy zaobserwować to zwierzę w naszych ogrodach. Wyglądem przypominają koliberka, jednak różnią się od siebie. 

Najdziwniejsze zwierzęta: niebieski smok

Najdziwniejsze zwierzęta

Należy do ślimaków zamieszkujących w morzach. Występuje jedynie w ciepłych oceanach. Unosi się na powierzchni z powodu gazu wypełniającego jego brzuch.

Najdziwniejsze zwierzęta: ustonogi

Najdziwniejsze zwierzęta

To drapieżnik wód tropikalnych i subtropikalnych. Nie mamy o nim na chwilę obecną za wiele informacji, gdyż większość swojego czasu spędza ukryty w jamach.

Najdziwniejsze zwierzęta: wenezuelska ćma pudel

Najdziwniejsze zwierzęta

Odkrywa w Wenezueli w 2009 roku. Nie wiemy nadal o niej za wiele.

Najdziwniejsze zwierzęta: bathynomus

Najdziwniejsze zwierzęta

To największy żyjący skorupiak z równonogów.