Najdziwniejsze zwierzęta na świecie są tak ekscentryczne, że nie jednemu przez myśl przechodzi, że nie istnieją. My jednak prezentujemy galerię, która przedstawiam oryginalne i momentami przerażające stwory, ale wszystkie są prawdziwe. Niestety o niektórych nadal mamy mało informacji, ale ich wygląd jest naprawdę interesujący. Spójrzcie sami.

Najdziwniejsze zwierzęta świata otwieramy wyjątkowym okazem. Na pierwszy ogień idzie zwierzę, które zawsze chodzi w pełnym i mocnym makijażu. Poznajcie czerwonoustą rybę nietoperz. 

Najdziwniejsze zwierzęta. Dziwne zwierzęta w Polsce zdjęcia

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie istnieje wiele gatunków zwierząt, które wyglądem odbiegają od naszych standardowych psiaków i kociaków. Możemy spotkać np. ryby z zębami czy takie, które swoim wyglądem przypominają nietoperza. Nie ma niestety żadnych śladów czy dowodów, że tak ekscentryczne zwierzęta żyją na terenie naszego kraju. Jednak wszystko przed nami. 

Naukowcy co chwilę odkrywają nowe gatunki, które wcześniej nie były znane, a lista się powiększa. Duża część tych zwierząt jest narażona w duży sposób na wyginięcie. Zazwyczaj przez działalność człowieka. WWF, czyli Światowa Organizacja na rzecz Natury opublikowało w ostatnim czasie przerażające raporty. Według nich człowiek jest odpowiedzialny, za wyginięcie ponad 60% zwierząt na globie. 

Wiemy, że jak świat światem, zwierzęta wymierały. Codziennie na listę gatunków, które wyginęły, wpisywanych jest kolejnych 25. Nie znaczy to jednak, że ludzie nie powinni brać odpowiedzialności za swoją działalność. Do tej pory miały miejsce pięć razy “wielkie wymierania”, kiedy to z globu znikały wszystkie zwierzęta. To, co obserwujemy obecnie, nazywane jest szóstą katastrofą. Niestety dzieje się to w zastraszającym tempie — w ciągu 40 lat populacja zwierząt kręgowych spadła o ponad połowę. 

Najdziwniejsze zwierzęta: czerwonousta ryba nietoperz

najdziwniejsze zwierzęta

Ta ryba została odkryta u wybrzeży Wysp Galapagos. Jej płetwy, w przeciwieństwie do innych ryb, służą jej do poruszania się po dnie oceanu, a nie do pływania. Charakterystyczne dla tego zwierzęcia są krwisto czerwone usta.

Najdziwniejsze zwierzęta: mitsukurina

najdziwniejsze zwierzęta

Jest to bardzo rzadki rodzaj rekina, o niezwykłym różowym kolorze. Mieszka on bardzo głęboko w oceanie, na głębokościach powyżej 100 metrów, dlatego nie jest zagrożeniem dla ludzi.